Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-09-08   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-09-08
Za tydzień zakończy się próbny rozruch w EC Zofiówka
Wikimedia
Wikimedia

Jak poinformował prezes PGNiG Piotr Woźniak ruch próbny w Elektrociepłowni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju zakończy się 15 września. "Jest to pierwsza inwestycja, którą w kadencji tego zarządu kończymy z powodzeniem i w granicach budżetu" - stwierdził.

"Zakończenie budowy bloku w EC Zofiówka - podała spółka w raporcie półrocznym - jest planowane na II półrocze 2018 r. Zaawansowanie rzeczowe projektu wynosi ok. 98%. Kluczowe zadania, które były realizowane, to prace rozruchowe poszczególnych urządzeń i instalacji bloku oraz roboty wykończeniowe i ostatnie prace montażowe. W ramach prowadzonego rozruchu trwał ruch ciągły bloku, w trakcie którego energia elektryczna była produkowana i dostarczana do krajowego systemu przez całą dobę. Wykonano wszystkie testy przewidziane w Ruchu Regulacyjnym, w tym przeprowadzono 72-godzinny test niezawodnej pracy bloku."

Woźniak zapowiedział także, że we wrześniu ostatecznie zakończona będzie sprawa arbitrażu z firmą Abener. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i w grudniu 2019 roku elektrociepłownia ma stanąć do ruchu.

Całkowity capex na tę inwestycję wyniósł 530 mln zł. Następną istotną inwestycją spółki będzie nowa maszyna do wierceń głębokich. PGNiG zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
money.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :