Do obecnej edycji Konkursu zgłosiły się 42 gminy. Prawie 65% z nich to gminy małe do 30 tys. mieszkańców. Novum w stosunku do poprzednich edycji Konkursu jest liczna reprezentacja największych polskich miast z województw: Mazowieckiego, Wielkopolskiego, Pomorskiego, Śląskiego. Liderem w ilości zgłoszeń jest województwo Śląskie, z którego aż 9 gmin bierze udział w Konkursie.
Do końca marca br. Jury Konkursu w skład którego, oprócz ekspertów KAPE S.A., wchodzą przedstawiciele Ministerstw: Gospodarki i Środowiska, Związku Miast Polskich oraz reprezentanci sponsorów: ISOVER Saint-Gobain oraz PKP Energetyka S.A., podejmie decyzję o tym, która z gmin zostanie zwycięzcą i otrzyma nagrodę regulaminową w trzech kategoriach:
- gmina do 30 tys. mieszkańców
- gmina pow. 30 tys. mieszkańców do 100 tys. mieszkańców
- gmina pow. 100 tys. mieszkańców.
Przyznane zostaną również nagrody specjalne. Saint-Gobain Construction Products Polska, właściciel marki „ISOVER” uhonoruje gminę za spektakularne działania promujące budownictwo „o niemal zerowym zużyciu energii”. Z kolei PKP Energetyka z S.A. wyłoni gminę, która ich zdaniem zastosowała najbardziej innowacyjne technologie w oświetleniu.
W dniu 19 kwietnia br. zaproszeni goście poznają werdykt Jury, a zwycięskie gminy zostaną uhonorowane nagrodami, dyplomami i statuetkami. W tym roku gala zwycięzców odbędzie się w jednym z najpiękniejszych hoteli Warszawy – Hotelu Polonia Palace.
(gz)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- KRAJOWA AGENCJA POSZANOWANIA ENERGII S.A.

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Dlaczego powinniśmy monitorować urządzenia energetyczne?
Monitoring urządzeń energetycznych to nowoczesne rozwiązanie, pozwalające w pełni kontrolować pracę sieci i wszystkich tworzących ją...
-
"Jestem umiarkowanym optymistą" - Rozmowa z prof. Andrzejem Wiszniewskim -...
W kwietniu miał miejsce blackout w Szczecinie. Czy tego typu awarie będą występować coraz częściej? Blackouty zdarzały się w przeszłości,...
-
-
-
-