Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-01-07   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-01-07
Większe bezpieczeństwo nieruchomości – elektrozaczepy do drzwi i okien
Większe bezpieczeństwo nieruchomości – elektrozaczepy do drzwi i okien

Elektrozaczepy to powszechnie występujące urządzenia, spotykane między innymi w biurach, furtkach wejściowych domów jednorodzinnych czy drzwiach klatek schodowych. Ze względu na to, że znacznie podwyższają poziom bezpieczeństwa, można je stosować także w domach i mieszkaniach.

 

Jak działają elektrozaczepy do drzwi i okien?

Sposób działania elektrozaczepów jest bardzo prosty. Konstrukcja tych produktów składa się jedynie z trzech części – cewki nawiniętej na rdzeń elektromagnesu, kotwicy wyposażonej w system automatycznych dźwigni oraz zamykającej wszystko obudowy. Elektrozaczep (zwany niekiedy elektrozamkiem czy po prostu zamkiem elektrycznym) uniemożliwia otwarcie drzwi lub okien bez wysłania sygnału elektrycznego. Aby zrozumieć schemat działania, warto posłużyć się często spotykanym na co dzień przykładem.

W chwili, gdy gospodarz naciska na domofonie przycisk otwierający drzwi, z urządzenia zostaje wysłany sygnał elektryczny, który trafia do cewki. W rezultacie następuje zwolnienie dźwigni, dzięki czemu drzwi mogą zostać otwarte. Przedstawiony mechanizm działania dotyczy najpopularniejszego rodzaju produktów, czyli elektrozamków standardowych. W przypadku elektrozaczepów rewersyjnych sposób działania jest odwrotny – drzwi normalnie są otwarte, a na skutek impulsu elektrycznego zostają zamknięte. Rozwiązanie to stwarza alternatywne możliwości w zakresie systemów zabezpieczeń nieruchomości.

Warto wiedzieć, że eksploatacja elektrozaczepów jest bezproblemowa, a produkty te mogą sprawnie i bezawaryjnie funkcjonować przez wiele lat. Co więcej, sam montaż elektrozaczepów jest wyjątkowo łatwy.

 

Zastosowanie elektrozaczepów – gdzie można je spotkać?

Współcześnie elektrozaczepy są powszechnym urządzeniem, montowanym m.in. w drzwiach klatek schodowych bloków i apartamentów, w budynkach biurowych, sklepach oraz furtkach wejściowych domów. To proste i skuteczne zabezpieczenie znajduje coraz większe zainteresowanie także u właścicieli mieszkań i domów, którzy montują je w drzwiach wejściowych (w przypadku domów czasem też w wewnętrznych drzwiach prowadzących do wiatrołapu oraz drzwiach prowadzących do ogrodu). Elektrozaczepy mogą być również zainstalowane w oknach, co znacznie utrudnia potencjalne włamanie. Rozwiązanie to polecane jest zwłaszcza dla osób, których mieszkania usytuowane są na parterze. Nowoczesne systemy elektrozamków umożliwiają preferencyjne ustawienia przycisku wysyłającego impuls wewnątrz, w pobliżu danego okna.

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
ivolta.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.