Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2006-03-16 | Ostatnia aktualizacja: 2006-03-16
W Niemczech powstają największe na świecie bloki opalane węglem brunatnym

W Niemczech powstają największe na świecie bloki opalane węglem brunatnym
Alstom oprócz objęcia kontroli nad całością prac przy budowie elektrowni, dostarczy dwie turbiny parowe o mocy 1100 MW każda - największe tego typu na świecie, ponadto razem z nimi zainstaluje zespół skraplaczy. Turbiny wyposażone są w łopatki kształtowane trójwymiarowo, o profilu pozwalającym osiągnąć optymalny przepływ pary. Ostatni stopień turbiny będzie posiadał najdłuższe łopatki dostępne na rynku. Alstom skonstruował czterokadłubowe turbiny o zupełnie kompaktowych rozmiarach, jak na tą klasę mocy. Dzięki temu znacznie zmniejszają się koszty budowy urządzenia a także powiększa się ogólna sprawność elektrowni. Generator sprzężony z turbiną będzie dwubiegunowy.
Wytwornice pary - dwa kotły nadkrytyczne, będą posiadać całkowitą moc cieplną 1100 MW każdy. Oznacza to, że będą największymi na świecie jednostkami opalanymi węglem brunatnym, o najwyższym wydatku masowym pary i parametrach temperaturowych nie osiąganych do tej pory w kotłach na węgiel brunatny. Tak wysokie parametry będą ogromnym wyzwaniem podczas projektowania i produkcji poszczególnych elementów.
Philippe Joubert, prezes Alstom Power Turbo-Systems/Power Environment Sector stwierdził, że ta elektrownia będzie europejskim punktem odniesienia pod względem wydajności i czystości w energetyce węglowej.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- ALSTOM

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Rola nowoczesnej diagnostyki w prognozowaniu remontu turbin parowych
Diagnostyka każdej eksploatowanej maszyny polega na bieżącej ocenie stanu technicznego łącznie z ustaleniem źródeł niedomagań i przyczyn stanów...
-
Technologie filtracji spalin w kotłach biomasowych
W dobie rosnącej świadomości ekologicznej coraz większą wagę przykłada się do tego, jakie skutki dla środowiska niesie produkcja energii cieplnej....
-
-
-