Co płynie w miejskiej sieci ciepłowniczej. Odpowiedź jest prosta: korzyści

Taki wniosek można wysnuć z zakończonych właśnie warsztatów dla zarządców gdyńskich budynków, którzy w Infoboxie poznawali tajniki miejskiej sieci ciepłowniczej – od technicznych po finansowe.
Gospodarzami warsztatów byli organizatorzy kampanii informacyjno-edukacyjnej „Daj się ogrzać. Przyłącz się do ciepłolubnych", czyli Gmina Miasta Gdynia, OPEC i EDF Polska. Wszyscy trzej partnerzy legitymujący się doświadczeniem i sukcesami w popularyzacji miejskiej sieci ciepłowniczej, przygotowali kampanię, której celem jest promocja ciepła z sieci jako ekologicznej, bezpiecznej i komfortowej alternatywy dla innych źródeł ogrzewania. Miejska sieć ciepłownicza nie tylko walczy ze szkodliwością niebezpiecznego dla zdrowia smogu, ale gwarantuje wygodę użytkowania m.in. z powodu swojej niezawodności oraz możliwości podłączenia tzw. ciepłej wody użytkowej.
Sądząc z ilości pytań, kwestią, która najbardziej interesowała zarządców były możliwości techniczne związane m.in. z rozwojem miejskiej sieci ciepłowniczej w Gdyni, kosztem podłączenia budynków i sprawnością instalacji wewnętrznej. Te ostatnie wyjaśniali przedstawiciele organizatorów warsztatów oraz eksperci z firmy projektującej instalacje wewnętrzne oraz zarządzającej budynkami, która podzieliła się swoją praktyką korzystania z sieci. Poza poradami budżetowymi, mówiono o wsparciu finansowym przyłączeń udzielanym przez Gminę Miasta Gdynia i pozostałych partnerów akcji, o przyjaznej środowisku produkcji ciepła przez EDF Polska, oraz bezpiecznej i ekologicznej sieci ciepłowniczej OPEC.
Kolejnymi po warsztatach odsłonami kampanii są: strona internetowa (www.cieplolubni.com.pl) akcja plakatowa, gra miejska, konkursy w szkołach. „Warto robić takie warsztaty, nie tylko przy okazji nowych inwestycji sieciowych, ale również przy planowanych zmianach taryf lub po prostu żeby uczyć się wzajemnie. Myślę, że wszyscy razem wynieśliśmy z tego cenne spostrzeżenia." – podsumowuje jeden z obecnych na warsztatach zarządców Marek Dzięgiel.
(gz)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Media Support Group Sp. z o.o.

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Jesteśmy blisko wyznaczonego celu - rozmowa z Grzegorzem Wiśniewskim –...
Program rządowy zakłada, że w 2010 roku w Polsce udział energii odnawialnej wzrośnie do 7,5%, a w 2020 do 14%. Jaka jest szansa na...
-
Dlaczego powinniśmy monitorować urządzenia energetyczne?
Monitoring urządzeń energetycznych to nowoczesne rozwiązanie, pozwalające w pełni kontrolować pracę sieci i wszystkich tworzących ją...
-
-
-
-