Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-12-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-12-11
Transformacja energetyczna musi przyspieszyć. Fortum na World Climate Summit
Ilustracja nadesłana (Fortum)
Ilustracja nadesłana (Fortum)

Obecnie w Unii Europejskiej ponad 80% ciepła wytwarzane jest przy użyciu paliw kopalnych. Ta sytuacja powinna się jak najszybciej zmienić, a transformacja sektora energetycznego powinna przyspieszyć – to jeden z wniosków debaty dotyczącej transformacji energetycznej, odbywającej się w Katowicach w ramach World Climate Summit. To jedna z najważniejszych oficjalnych imprez towarzyszących odbywającej się w Katowicach konferencji klimatycznej ONZ COP24.

- Dekarbonizacja ciepłownictwa to jedno z najważniejszych wyzwań współczesnego świata – uważa Mikael Lemström, wiceprezes Heating and Cooling, City Solutions, Fortum, który uczestniczy w World Climate Summit. Jak podkreśla, konieczne są nowe, lepsze niż do tej pory ramy polityczne i prawne, które pozwolą europejskim firmom inwestującym w technologie niskoemisyjne rozwijać się i oferować coraz lepsze rozwiązania. - Miejskie systemy ogrzewania oparte na paliwach niskoemisyjnych i odpadach muszą odgrywać ważną rolę w walce o poprawę stanu jakości powierza. Efektywność energetyczna i projektowanie inteligentnych budynków o niskim lub zerowym zużyciu energii to jedno z kluczowych narzędzi redukcji emisji – podkreśla przedstawiciel Fortum.

Spółka uruchomiła w tym roku w Polsce w Zabrzu jedną z najnowocześniejszych elektrociepłowni w Europie, w której poza węglem spalany jest również RDF, paliwo alternatywne wytwarzane z odpadów. – Nasze inwestycje zgodne są z misją „Dla Czystszego Świata". Nowa elektrociepłownia w Zabrzu to nowoczesne, niskoemisyjne i wysokoefektywne źródło energii dla Śląska – dodaje Mikael Lemström.

Odbywająca się w Katowicach Konferencja Klimatyczna COP24 potrwa do 14 grudnia. Uczestniczy w niej ok. 30 tys. osób z całego świata, w tym politycy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz świata nauki i biznesu.

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
fortum

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :