
Sprzedaż EC Będzin jest obecnie negocjowana z inwestorem branżowym, który złożył najwyższą ofertę. Wyłączność na negocjacje została przedłużona do 2 lipca. Prawo pierwokupu posiada jednak Tauron, który chcoałby poznać cenę.
Nie wiadomo, czy Tauron skorzysta z prawa pierwokupu. Widać zmianę retoryki. Wcześniej przedstawiciele grupy brak zainteresowania tłumaczyli planami budowania potencjału ciepłowniczego w regionie Zagłębia Dąbrowskiego we własnym zakresie.
"Podstawowym warunkiem - mówi Daniel Iwan, kierownik biura prasowego w energetycznej grupie - rozważenia ewentualnego skorzystania z prawa pierwokupu przez Tauron Ciepło jest złożenie oferty zakupu udziałów EC Będzin przez potencjalnego inwestora, który posiada obecnie wyłączność na negocjacje."
Gdyby Tauron chciał skorzystać z prawa pierwokupu, musiałby wyrównać ofertę do wartości tej najwyższej. Grupa będzie oceniała też wartość oferty i to, czy złożenie kontrpropozycji „będzie uzasadnione biznesowo".
Wartość księgowa sprzedawanych aktywów przekracza 156,3 mln zł. Kapitalizacja notowanej na giełdzie spółki matki sięga zaledwie 87 mln zł (a jej wartość księgowa wynosi 165,3 mln zł). W 2017 r. EC Będzin sprzedała 2 511 tys. GJ ciepła oraz 391,5 tys. MWh energii elektrycznej.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- parkiet.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Efektywne Wykorzystanie Energii w Napędach
Sprawność silników elektrycznych w dużym stopniu rzutuje na płacone przez użytkowników rachunki za energię elektryczną. Wyższa sprawność...
-
Co to jest audyt energetyczny i kiedy przyda się firmie?
autor: 1st footage Zagadnienie audytów energetycznych to w ostatnich latach gorący temat – i to z kilku powodów. Dlatego też warto wiedzi
-
-
-
-
-