Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2021-11-25  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-11-25
Sprawdzony środek pianotwórczy do gaszenia pożarów
Sprawdzony środek pianotwórczy do gaszenia pożarów

Upalne lato to nie tylko wymarzona pogoda na nadmorski urlop. To – niestety – również wzrastające ryzyko pożarów, szczególnie w lasach i wszędzie tam, gdzie wysokie temperatury mogą powodować gwałtowny wzrost zagrożenia. Czasem jedna porzucona szklana butelka wystarczy, by wywołać samozapłon, którego konsekwencją może być spalenie wielu hektarów otwartej przestrzeni. Równie przerażające konsekwencje może mieć niedopałek papierosa, bezmyślnie wyrzucony w okolicach zagajników, zabudowań lub obiektów przemysłowych. Skuteczna walka z pożarem możliwa jest dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów, takich jak profesjonalne środki pianotwórcze. Jak wybrać najlepszy z nich? Sprawdź Roteor M Premium!

 

Wytwarzany przez Grupę PCC wysokiej klasy środek pianotwórczy Roteor M Premium to wysokiej klasy preparat umożliwiający gaszenie pożarów z grup:

  • A – obejmującej pożary drewna, papieru, słomy, tkanin oraz innych stałych materiałów palnych,
  • B – pożarów palnych cieczy oraz materiałów topiących się w wysokiej temperaturze.

 

Najważniejsze właściwości preparatu Roteor M

Skuteczność środka gaśniczego o zielono-niebieskim zabarwieniu tkwi w jego składzie, obejmującym powierzchniowo czynne związki o wysokim stopniu pianotwórczości. Istotne są również wykorzystywane przy produkcji komponenty, takie jak: stabilizatory piany, dodatki obniżające temperaturę krzepnięcia, czy inhibitory korozji. Produkt jest w pełni biodegradowalny, a wytwarzana piana oprócz wysokiej trwałości wykazuje ponadprzeciętną odporność na nawrót palenia. Roteor M Premium może być stosowany w temperaturze powyżej -8 °C. Środek pianotwórczy pozwala generować substancję gaśniczą w pełni odporną wysokie temperatury oraz na skraplanie pary wodnej.

 

Środek do każdego rodzaju piany

Gaszenie pożaru wodą z Roteorem M pozwala na uzyskiwanie różnego stopnia spienienia oraz konsystencji piany. Preparat pozwala uzyskiwać pianę każdego rodzaju: od lekkiej, poprzez średnią, aż po ciężką. Dzięki temu jest idealnym środkiem pianotwórczym do gaszenia pożarów ciał stałych, a także cieczy, które nie mieszają się z wodą. Kolejną zaletą produktu jest możliwość mieszania go z innymi środkami pianotwórczymi przed użyciem. Zalecane stężenie Roteora M wynosi 3%.

 

Skuteczność piany w walce z ogniem

Preparat pozwala na uzyskiwanie piany gaśniczej za pomocą typowych wytwornic, a także generatorów, działek pionowych czy prądownic. Uniwersalne zastosowanie i wysoka skuteczność powodują, że środek może być wykorzystywany zarówno przez strażaków, jak i służby leśne, obsługę lotnisk, rafinerii, zakładów chemicznych oraz wielu innych obiektów przemysłowych.

W przypadku, gdy gra toczy się o uratowanie ludzkiego życia lub mienia, nie należy stosować półśrodków. Szybkość i skuteczność działania są w takich sytuacjach kluczowe. Wybór sprawdzonych, niezawodnych preparatów gaśniczych, takich jak Roteor M Premium gwarantuje najwyższą jakość oraz efektywność gaszenia pożarów w dowolnym obszarze i każdej branży.

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
products.pcc.eu/pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także