Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-01-30   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-01-30
Siemens dostarczy turbinę parową dla częstochowskiej elektrociepłowni
Zaletą oferty Siemens było zrozumienie potrzeb firmy z zakresu finansowania
Zaletą oferty Siemens było zrozumienie potrzeb firmy z zakresu finansowania

Właściciel częstochowskiej elektrociepłowni spółka Elsen podpisała z Siemensem umowę na dostawę i finansowanie turbozespołu parowego o mocy 14MW. Inwestycja ma zwiększyć efektywność energetyczną elektrociepłowni oraz pozytywnie wpłynąć na środowisko naturalne.

"Nowy turbozespół będzie pracował w układzie kogeneracji - mówi Hubert Rączkowski, menadżer projektów - tj. jednoczesnego wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła na potrzeby odbiorców przemysłowych w częstochowskiej strefie przemysłowej. Inwestycja przyczyni się do znacznego zwiększenia produkcji energii elektrycznej i optymalizacji procesów wytwarzania ciepła w elektrociepłowni. Kogeneracja jest jedną z najskuteczniejszych metod zapewnienia bezpieczeństwa ekologicznego i energetycznego na poziomie lokalnym i kraju. Dzięki wysokiej sprawności wytwarzania energii nowa instalacja energetyczna spowoduje ograniczenie emisji niepożądanych substancji do otoczenia."

Środki na pokrycie kosztów inwestycji zapewni Siemens Finance. Firma zaoferowała siedmioletnie finansowanie turbiny w formie leasingu oraz finansowanie w okresie dostawy urządzeń. Nowy turbozespół zostanie przekazany do eksploatacji w pierwszym kwartale 2019 r.

Siemens aktualnie realizuje szereg zamówień na dostawy urządzeń dla krajowego sektora wytwarzania energii o łącznej mocy ponad 1 600MW w tym m.in. realizuje budowę bloku gazowo-parowego dla PKN Orlen w Płocku i dostawę turbozespołu parowego dla inwestycji budowy bloku 910 na parametry nadkrytyczne Tauron Wytwarzanie w Jaworznie.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
nettg.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :