Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-02-28   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-02-28
Początek czerwca pod znakiem kogeneracji

Już po raz drugi eksperci, przedstawiciele branży elektroenergetycznej, administracji rządowej i samorządowej, świata nauki oraz biznesu spotkają się, by dyskutować na temat perspektyw rozwoju kogeneracji w Polsce i Unii Europejskiej. II Kongres Kogeneracji obędzie się w dniach 2-4 czerwca 2020 r., w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych.

Zeszłoroczny Kongres był pierwszym wydarzeniem tego typu, poświęconym w całości rozwojowi kogeneracji w naszym kraju.

- Jak pokazały nasze zeszłoroczne doświadczenia, Kongres Kogeneracji stanowi przestrzeń do ożywionych debat i dyskusji na temat przyszłości naszego sektora – podkreśla Wojciech Dąbrowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych – Dobierając tematy, prelegentów i pracując nad agendą całości wydarzenia staramy się, aby wątki poruszane w dyskusjach panelowych odpowiadały realnym problemom i wyzwaniom kogeneracji w naszym kraju.

Podczas II Kongresu Kogeneracji w dyskusjach panelowych poruszone zostaną tematy:

• nowego modelu Rynku Ciepła w Polsce,
• strategii Europejskiego Zielonego Ładu i perspektyw rozwoju kogeneracji do 2050 r.,
• roli kogeneracji w zadaniach gmin i jednostek samorządu terytorialnego,
• zastosowania nowoczesnych technologii w kogeneracji.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, świata nauki oraz biznesu. Do Kazimierza Dolnego, po raz kolejny, przyjadą menadżerowie czołowych polskich przedsiębiorstw energetycznych i naukowcy z kluczowych ośrodków akademickich, aby wspólnie dyskutować na temat wyzwań, przed jakimi stoi obecnie rodzima branża elektroenergetyczna i ciepłownicza.

- Tradycją Kongresu Kogeneracji, zapoczątkowaną w Kazimierzu Dolnym w zeszłym roku, jest wyróżnianie osób lub instytucji aktywnie działających na rzecz rozwoju kogeneracji. – podkreśla dr inż. Janusz Ryk, dyrektor Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych. - W ubiegłym roku tytułem „Przyjaciela Kogeneracji" uhonorowany został Minister Energii – Krzysztof Tchórzewski m.in.: za wyjątkowy wkład w działania na rzecz tworzenia ram prawnych i instytucjonalnych, pozwalających skutecznie rozwijać kogenerację w naszym kraju.

Więcej informacji o II Kongresie Kogeneracji można znaleźć na stronie www.kongreskogeneracji.pl i na profilu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych na Twitterze (@kogeneracjaPTEZ).

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :