
Na terenie firmy Iglotex w Skórczu powstanie elektrociepłownia o mocy 2,5 MWe, która poza surowcem na cele produkcyjne firmy zapewni ciepło mieszkańcom miasta. Do rozbudowywanej stacji regazyfikacji spółki skroplony gaz ziemny (LNG) dostarczy PGNiG. W najbliższych dwóch miesiącach mogą zostać podpisane kolejne tego typu umowy na dostawę LNG w innych regionach kraju.
Minimalny wolumen dostaw przewidziany w ramach tej umowy to 700 ton LNG w 2018 roku. W 2019 r., po uruchomieniu elektrociepłowni, dostawy LNG wzrosną do 3500 ton. Szacowana wartość inwestycji to blisko 18,7 mln zł, z czego wkład funduszy europejskich wyniesie ponad 9,5 mln zł.
"Import skroplonego gazu ziemnego - mówi Piotr Woźniak, prezes PGNiG - jest nie tylko istotny dla bezpieczeństwa energetycznego całego kraju, ale ma też bardzo ważne znaczenie lokalne. Tak jak tu w Skórczu, gdzie poprzez wyspową instalację surowiec zostanie wykorzystany w celach biznesowych, a także do ogrzewania mieszkań."
PGNiG w najbliższym czasie ogłosi kolejne tego typu kontrakty na dostawę LNG. "W ciągu najbliższych dwóch miesięcy - dodaje Woźniak - zostanie podpisanych 4-5 kolejnych tego typu umów. Większość na Podlasiu. Odbiorcami LNG będą znane firmy związane z przetwórstwem żywności, przetwórstwem chemicznym."
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- bankier.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Droższa energia napędza wzrost cen usług i towarów
Wzrost rachunków za energię elektryczną dotknął już 65 proc. dużych firm i aż 93 proc. MŚP. Podwyżki najmocniej uderzyły w branżę IT oraz sektor...
-
Dlaczego powinniśmy monitorować urządzenia energetyczne?
Monitoring urządzeń energetycznych to nowoczesne rozwiązanie, pozwalające w pełni kontrolować pracę sieci i wszystkich tworzących ją...
-
-
-