Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-06-07 | Ostatnia aktualizacja: 2011-06-07
PGE przejmuje projekt Elektrownia Puławy

PGE przejmuje projekt Elektrownia Puławy
Podpisane zostały także Porozumienie o przeniesieniu praw do projektu budowy
i eksploatacji elektrowni pomiędzy Vattenfall Generation Poland Sp. z o.o., a PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. oraz Umowa o wspólnym przedsięwzięciu gospodarczym pomiędzy Zakładami Azotowymi Puławy S.A., a PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
Projekt pod nazwą „Elektrownia Puławy” został zainicjowany 23 grudnia 2008r. przez Vattenfall Poland Sp. z o.o. oraz Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.
W dniu 23 kwietnia 2010r. Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. (ZAP) oraz Vattenfall Generation Poland Sp. z o.o. (wstępujący w obowiązki Vattenfall Poland Sp. z o.o.) podpisały umowę określającą warunki współpracy partnerów przy realizacji przedsięwzięcia energetycznego polegającego na wybudowaniu i eksploatacji elektrowni lub elektrociepłowni o mocy powyżej 1400 MWe.
W związku z przyjęciem przez Grupę Vattenfall nowej strategii oraz uaktualnieniem portfela inwestycyjnego w kierunku energetyki odnawialnej i rozważanym zbyciem aktywów energetycznych w Polsce Vattenfall Generation Poland Sp. z o.o. zweryfikowała plany inwestycyjne na rynku polskim w wyniku, czego Vattenfall w listopadzie 2010r. przekazał do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA informację dotyczącą rozpoczęcia procesu poszukiwania partnera dla Zakładów Azotowych „Puławy” SA i przekazania praw do projektu „Elektrownia Puławy”. Podjęte działania zakończyły się porozumieniem wszystkich stron
i podpisaniem umów dot. współpracy.
Projekt ma na celu wybudowanie elektrowni lub elektrociepłowni o mocy zainstalowanej ok. 840MWe.
___________________________________________________________________
Informacja o PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA to jeden z sześciu koncernów wchodzących w skład największej grupy energetycznej w kraju: PGE Polska Grupa Energetyczna. Przedmiotem działalności spółki jest wydobywanie węgla brunatnego oraz wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła.
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA składa się z centrali i 11 oddziałów, które znajdują się w różnych miastach Polski. Są to kopalnie węgla brunatnego, elektrownie konwencjonalne oraz elektrociepłownie.
Spółka jest liderem w branży wydobywczej węgla brunatnego, jej udział w rynku wydobywczym tego surowca stanowi 76% krajowego wydobycia, a także największym wytwórcą energii elektrycznej - wytwarza ok. 40 proc. krajowej produkcji energii elektrycznej. Dostarcza na rynki lokalne blisko 22,4 mln GJ ciepła.
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA zatrudnia łącznie ponad 22 tys. pracowników. Kapitał zakładowy Spółki wynosi: 6.511.612.360,00 zł.
(pl)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- PGE

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Dlaczego powinniśmy monitorować urządzenia energetyczne?
Monitoring urządzeń energetycznych to nowoczesne rozwiązanie, pozwalające w pełni kontrolować pracę sieci i wszystkich tworzących ją...
-
II Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej– podsumowanie i wnioski
II Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej odbyło się 21 maja br. w Poznaniu, podczas po raz pierwszy organizowanych targów energetyki odnawialnej...
-
-
-
Zabezpieczenie BHP na pracy montera - co musisz wiedzieć?
www.automatyka.pl