Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2005-10-28 | Ostatnia aktualizacja: 2005-10-28
Ogniwa paliwowe na Hawajach

Ogniwa paliwowe na Hawajach
Hawajskie ogniwa paliwowe wykorzystują membranę wymiany protonów do „wyciągania” wodoru ze wzbogaconego propanu. Wodór łączy się z tlenem pobieranym z powietrza, w wyniku czego wyzwolona zostaje energia. Produktem ubocznym jest woda oraz bardzo małe ilości zanieczyszczeń.
Kompletny system paliw wodorowych, który jest wielkości dwóch lodówek produkuje wystarczającą ilość energii elektrycznej i gorącej wody, aby zaspokoić potrzeby dużego gospodarstwa domowego. Ogniwa paliwowe generują do 5 kW energii, która jest wprowadzana do generalnego systemu dystrybucji elektryczności.
Jednym z miejsc wyposażonych w system alternatywnego źródła energii jest miejscowa remiza. Tutaj w razie przerwy w dostawie prądu z sieci miejskiej, system ogniw fotowoltaicznych odłącza się od sieci dystrybucyjnej i zaczyna zasilać najważniejsze i najbardziej krytyczne obwody w remizie. Dzięki temu transfer energii do budynku straży pożarnej jest nieprzerwany.
Dodatkowo aktywność systemów ogniw paliwowych będzie zdalnie monitorowana, aby oszacować ich poziom wykorzystywania, co ma pośrednio przyczynić się do ewentualnych ulepszeń.
Systemy takie gwarantują energetyczną niezawodność, dużą wydajność, niski poziom emitowanych zanieczyszczeń oraz zabezpieczenie w razie przerw w dostawach prądu.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Phys Org

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Rola biura konstrukcyjnego w procesie projektowania i wytwarzania...
Współczesny rynek wymaga od firm nieustannego poszukiwania nowych rozwiązań oraz szybkiego dostosowywania się do zmiennych trendów...
-
Magazynowanie lub komplementarne wykorzystywanie energii elektrowni wiatrowych
W związku z problemem zmiennej siły wiatru rodzi się pokusa, aby energię uzyskaną w okresach wietrznych przechowywać do wykorzystania w okresach...
-
-
Zabezpieczenie BHP na pracy montera - co musisz wiedzieć?
www.automatyka.pl