Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-05-16  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-05-16
Odnowienie uprawnień energetycznych
Odnowienie uprawnień energetycznych

Aby być atrakcyjnym na rynku pracy, należy stale w siebie inwestować. Inwestować trzeba przede wszystkim w wiedzę i umiejętności, by nie wypaść z obiegu. Jeśli pracujemy w branży, która stale się rozwija, naturalnym wymogiem będzie, abyśmy i my się rozwijali. Żaden lekarz nie może opierać się tylko na wiedzy wyniesionej ze studiów, ponieważ po kilku latach jego metody były całkiem przestarzałe. Tak samo informatycy czy kosmetyczki. Praktycznie każda branża idzie do przodu, zmieniają się trendy, dochodzi do nowych odkryć. Trzymanie się tylko raz, dawno temu nabytej wiedzy, bardzo mocno ogranicza nasze możliwości zatrudnienia.

 

Jak więc "być na czasie"? Dobrym pomysłem będzie czytanie literatury branżowej. Z niej dowiemy się szybko o wchodzących zmianach i nowościach, na pewno też wiele się nauczymy. Jeśli jakiś temat nas mocniej zainteresuje - lub też będzie silniej niż inne powiązany wykonywaną przez nas pracą - warto zastanowić się nad jakimś szkoleniem lub kursem. Większość z nich zakończona jest otrzymaniem certyfikatu, który będzie świetnym wzbogaceniem naszego cv. Każdym nowym osiągnięciem należy się chwalić czy to swojemu przyszłemu czy też aktualnemu pracodawcy. Wykazywanie inicjatywy jest zawsze mile widziane. Kto wie, być może nasze nowe umiejętności zaowocują awansem lub nowymi obowiązkami, a co za tym idzie podwyżką.

 

pexels-brett-sayles-918989.jpg

 

Trzymanie ręki na pulsie to też uczestniczenie w darmowych wydarzeniach. Na przykład na niektóre targi czy dni otwarte wstęp jest bezpłatny, a to świetne rozwiązaniem, jeśli chcemy poznać inne formy i nawiązać kontakty. Być może w tej chwili nie potrzebujemy żadnej zmiany, ale kapitał społeczny, którym są kontakty z innymi ludźmi, jest wciąż niezwykle cenny i nie wiadomo, kiedy przyniesie nam zyski. Być może tą drogą dotrze do nas informacja o ciekawym szkoleniu lub odpowiedniej dla nas ofercie pracy, która pomoże nam się rozwijać i lepiej zarabiać.

Każdy wydatek finansowy, jaki podejmujemy w celu rozwijania własnych umiejętności, powinien być przemyślany i skalkulowany, czy aby na pewno w naszym przypadku będzie to dobra inwestycja. Tak więc na nic będzie elektrykowi zrobienie prawa jazdy kategorii C, jeśli nie planuje zmieniać pracy. Ale już odnowienie uprawnień energetycznych to wydatek jak najbardziej uzasadniony a wręcz konieczny. Każdy wydatek - czy to finansowy czy intelektualny - jest najwyższy w momencie zdobywania uprawnień. Warto więc pilnować terminów i odnawiać swoje uprawnienia, aby ten wysiłek nie poszedł na marne. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy zmieniliśmy zawór i do starego już nie mamy zamiaru wracać.

 

pexels-pok-rie-189524.jpg

Zmiana zawodu jest zawsze możliwa. W dzisiejszych czasach ogromne znaczenie ma poczucie pasji, pomysłowość i zacięcie w danym kierunku. Wystarczą chęci by nauczyć się czegoś nowego w każdym wieku i spróbować swoich sił w tym, co kiedyś było tylko w sferze naszych marzeń. Nigdy nie jest za późno na nadrobienie nauki tego, czego naprawdę chcemy się uczyć.

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
uprawnienia-energetyczne.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także