Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-12-10  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-12-10
Nowe moce gazowe w Elektrociepłowni w Zgierzu
Podpisanie umowy
Podpisanie umowy

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, 6 grudnia 2019 r. podpisała umowę z Polską Spółką Gazownictwa (PSG), na mocy której instalacja gazowa, która zostanie wybudowana w najbliższych latach w Elektrociepłowni w Zgierzu, zostanie przyłączona do sieci gazowej PSG.

Umowę, która zapewni przyłączenie elektrociepłowni w Zgierzu do źródła gazu, podpisali Arkadiusz Klinkiewicz – p.o. dyrektora Oddziału Zakład Gazowniczy w Łodzi, Polska Spółka Gazownictwa i Grzegorz Dolecki – dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu.

- Zależy nam na bezpieczeństwie energetycznym i komforcie cieplnym mieszkańców, czego wyrazem jest podpisana dziś umowa. Budowa nowych kogeneracyjnych urządzeń, wykorzystujących technologię gazową, pozytywnie wpłynie nie tylko na efektywność energetyczną wytwarzania ciepła i energii elektrycznej w naszej elektrociepłowni, ale też odegra ważną rolę w walce o czyste powietrze w Zgierzu – powiedział Grzegorz Dolecki, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu.

Podpisanie umowy rozpoczyna kolejny etap realizacji programu inwestycyjnego w PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu, polegającego na budowie nowego bloku kogeneracyjnego w oparciu o silniki gazowe o mocy ok. 19 MWe i 16 MWt. Układ kogeneracyjny będzie uzupełniony instalacją kolektorów słonecznych. Powstanie także kocioł wodny gazowo – olejowy. Nowo wybudowane urządzenia będą produkowały ciepło i energię elektryczną w oparciu o paliwo gazowe, co umożliwi całkowite odejście od węgla w zgierskim oddziale. Inwestycja ta wpłynie pozytywnie nie tylko na bezpieczeństwo i niezawodność dostaw energii elektrycznej i cieplnej, ale też na poprawę jakości powietrza w Zgierzu i okolicy.

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
PGE Energia Ciepła
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także