Powrót do listy wiadomości Dodano: 2013-09-03  |  Ostatnia aktualizacja: 2013-09-03
Nieudany przetarg w EC Będzin
EC Będzin musi zawiesić plany modernizacji jednego ze swoich kotłów.
EC Będzin musi zawiesić plany modernizacji jednego ze swoich kotłów.

Elektrociepłownia Będzin unieważniła przetarg na konwersję kotła OP-140. Żadna ze złożonych ofert nie spełniła oczekiwań elektrociepłowni.

Elektrociepłownia Będzin chciała zmodernizować kocioł węglowy OP-140 i przystosować go do spalania biomasy. Niestety przetarg na konwersję kotła został unieważniony. Żadna ze złożonych ofert nie spełniła oczekiwań elektrociepłowni. - Elektrociepłownia „Będzin" S.A. informuje, że zostały odrzucone wszystkie Oferty ostateczne złożone do przetargu na wykonanie zadania pn. "Konwersja kotła OP-140 na kocioł opalany biomasą w Elektrociepłowni „Będzin" S.A." W związku z powyższym przedmiotowy przetarg zostaje zamknięty bez rozstrzygnięcia – czytamy w komunikacie elektrociepłowni. W ogłoszeniu o przetargu można było zaś przeczytać, że prace miały objąć: „Zadanie I. Przebudowa węglowego kotła pyłowego OP-140 nr 6, na kocioł spalający biomasę, Zadanie II. Budowa instalacji do rozładunku, przygotowania, magazynowania i transportu biomasy do zbiorników przykotłowych przebudowanego kotła OP-140 nr 6". Koszt inwestycji szacowano na 130,8 mln zł. Liczono przy tym na dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej w wysokości ok. 20 mln zł. Na jesieni 2014 r. zmodernizowany kocioł miał zaś zostać oddany do użytku.

Elektrociepłownia Będzin istnieje od 1913 r. i jest jedną z najstarszych, wciąż działających w Polsce. Dysponuje ona znamionową mocą elektryczną na poziomie 81,5 MW, a osiągalną rzędu 78 MW. Do tego dochodzi znamionowa moc cieplna 520,9 MW, a osiągalna na poziomie 414,5 MW. Taką moc dają elektrociepłowni dwa kotły OP-140, kocioł ciepłowniczy WP-70 i dwa WP-120 oraz turbozespół typu 13UCK80. EC Będzin jest głównym producentem energii dla Zagłębia Dąbrowskiego. Większościowym udziałowcem spółki EC Będzin jest niemiecka envia Mitteldeutsche Energie AG, która posiada 69,56 proc. akcji. Bank Gospodarstwa Krajowego posiada 9,89 proc. udziałów, a Skarb Państwa 5 proc. Pozostałe akcje są w rękach innych udziałowców.

(Bar)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
ecbedzin.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (1)

  • Obcy ale Swój

    2013-09-03 20:38

    Takie unieważnienie to dla pracowników nie pierwszyzna, podobna sytuacja miała miejsce kilka lat wstecz. Głównym założeniem Zarządu spółki jest chyba wyprowadzenie kasy a nie modernizacja - wyprowadzenie przez ciągłe analizy projekty sprawdzania oczywistych spraw.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także