Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-02-13   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-02-21
Największy termos w mieście
Ilustracja nadesłana (Tauron Polska Energia)
Ilustracja nadesłana (Tauron Polska Energia)

20 000 metrów sześciennych pojemności, 65 metrów wysokości i 21 metrów średnicy- to parametry akumulatora ciepła pracującego w elektrociepłowni ZW Bielsko-Biała TAURON Ciepło. Podstawowym zadaniem tego urządzenia, jest wyrównywanie obciążenia źródła ciepła podczas zmiennego zapotrzebowania energii przez odbiorców. To jeden z czterech, tak dużych akumulatorów ciepła pracujących w elektrociepłowniach w Polsce.

Akumulator służy do gromadzenia nadmiaru energii w dzień i dostarczania jej miastu nocą, gdy jest najzimniej. W czasie pięciomiesięcznej przerwy, kiedy wyłączamy dopływ ciepłej wody do zbiornika akumulatora (od czerwca do listopada) temperatura spada w nim tylko o 3 st. C. Zadaniem akumulatora ciepła elektrociepłowni w Bielsku Białej jest zabezpieczenie ciągłych i równomiernych dostaw ciepła dla miasta Bielsko-Biała, a tym samym zapewnienie wysokiego standardu usług realizowanych przez spółkę.

– Zastosowanie akumulatora ciepła w naszej bielskiej elektrociepłowni ma znaczący wpływ na stabilną i ciągłą pracę bloku ciepłowniczego oraz podniesienie efektywności pracy turbiny i kotła bloku ciepłowniczego, a co za tym idzie obniżenie kosztów ich eksploatacji. Nowoczesne i sprawnie działające urządzenia oznaczają wyższy poziom bezpieczeństwa dostaw ciepła dla mieszkańców miasta Bielsko-Biała. – mówi Jacek Uhryn prezes zarządu TAURON Ciepło.
Akumulator ciepła eksploatowany w ZW Bielsko – Biała magazynuje energię cieplną w postaci ciepłej wody i jest bezpośrednio podłączony do systemu ciepłowniczego miasta Bielsko – Biała. Urządzenie pozwala na równomierne dostawy ciepła w okresach chłodów. Gromadzi ciepło gdy zapotrzebowanie na nie jest mniejsze, a oddaje, gdy jego zużycie rośnie - co poprawia efektywność procesu dostarczania ciepła.

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Tauron Polska Energia S.A.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :