Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-11-14 | Ostatnia aktualizacja: 2011-11-14
Miasta zarobią na prywatyzacji ciepłownictwa?

Miasta zarobią na prywatyzacji ciepłownictwa?
Branża ciepłownicza wymaga dzisiaj dużych nakładów na modernizację zakładów i sieci ciepłowniczych. Tymczasem zdaniem „energianews.pl” nie brakuje prywatnych inwestorów, którzy gotowi są wyłożyć potrzebne fundusze w zamian za stosunkowo stabilne zyski. Z miast mających więcej niż 100 tys. mieszkańców już 20 sprywatyzowało swoje komunalne spółki ciepłownicze. Możliwe, że pozostałe pójdą w ich ślady.
Wśród miast, które myślą o prywatyzacji swoich spółek dostarczających ciepło mieszkańcom znajdują się między innymi Radom, Olsztyn i Opole. Niedawno Warszawa sprzedała Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej za 1,44 mld złotych. Była to największa tego typu transakcja w historii polskiego samorządu. Firmy, które przegrały wyścig o SPEC z francuską Dalkią wciąż są zainteresowane pozyskaniem aktywów ciepłowniczych w naszym kraju.
W Polsce rynek ciepłowniczy jest regulowany i taryfy ciepłownicze zatwierdza Urząd Regulacji Energetyki. Sprawia to, że rynek jest dosyć stabilny co wpływa na zainteresowanie nim prywatnych inwestorów. Według „energianews.pl” miasta mogą zarobić na prywatyzacji ciepłownictwa łącznie 2-3 mld złotych.
(Bar)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- energianews.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Szukasz magazynu do wynajęcia?
Jakie są walory skorzystania z magazynu do wynajęcia? Wynajem magazynu - o czym pamiętać wynajmując powierzchnię magazynową? Jakie...
-
Przesłanki rozwoju energetyki źródeł odnawialnych na tle absorpcyjnych pomp...
W artykule przedstawiono analizę rozwoju energetyki w oparciu o obowiązujące akty prawne. W rozwój ten wpisują się agregaty absorpcyjne....
-
-
-