empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A.
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2023-04-24  |  Ostatnia aktualizacja: 2024-04-16
Mamy sposób na ogrzewanie kontenerów - także w środowisku Ex

Grzejniki elektryczne

TOM-EL
TOM-EL

Ogrzewanie kontenerów – jakie grzejniki wybrać?

Kontenery także wymagają zastosowania ogrzewania i to bez względu na to czy sa to kontenery mieszkalne, biurowe czy też specjalnego przeznaczenia na przykład magazynowe. Jak zadbać o prawidłowe ogrzewanie kontenerów i czym kierować się przy wyborze sposóbu grzewania.

Ogrzewanie dostosowane do przeznaczenia kontenera

Rodzaj wybranego ogrzewania zalezy od przeznaczenia kontenera. Zupełnie inne instalacje wykorzystywane są w przypadku kontenerów mieszkalnych i biurowych, a inne w przypadku tych, gdzie przechowywane są substancje chemiczne, w tym materiały wybuchowe. W celu prawidłowego i jak  najbardziej ekonomicznego wyboru nalezy zapoznać się ze specyfikacją techniczną ogrzewanego kontenera oraz jego późniejszym przeznaczeniem.

Kontenery mieszkalne i biurowe

Ze względu na ich przeznaczenie, w ich wnętrzach powinna panować komfortowa temperatura i bezpieczna atmosfera. Mieszkania i biura w kontenerach organizowane są m.in. na placach budowy i i tu sprawdzonym wyborem jest ogrzewanie elektryczne czyli zastosowanie elektrycznych grzejników konwektorowych.

Biorąc pod uwagę tymczasowy charakter kontenerów mieszkalnych i biurowych na placach budowy, najczęściej stosuje się w nich elektryczne grzejniki, np. modele konwektorowe. Ich moc i charakterystykę należy dobrać do rozmiarów kontenera, jego izolacji cieplnej oraz utrzymywanej temperatury. Polecamy grzejniki : T17 Pro, Basic Pro, T18 ED, Atlantic F127, TWSE, TWSC oraz grzejniki drabinkowe łazienkowe Theola . W przypadku wątpliwości przy zakupie warto skonsultować się z naszym specjalistą.


Kontenery specjalnego przeznaczenia

Kontenery specjalnego przeznaczenia to kontenery techniczne, magazynowe oraz technologiczne. Szczególną uwagę należy zwrócić na kontenery w których występuje atmosfera wybuchowa. W takich kontenerach przechowywane są substancje wybuchowe oraz mogą się znajdować instalacje technologiczne klasyfikowane jako zagrożone wybuchem - w jwki sposób najlepiej je bezpiecznie ogrzewać - przeczytaj na naszym blogu: https://tom-el.com.pl/blog/ogrzewanie-kontenerow-na-co-sie-zdecydowac/

 

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Dodał:
Tom-El
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także