Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2006-03-31 | Ostatnia aktualizacja: 2006-03-31
Litwa Łotwa i Estonia przygotowują się do konstrukcji elektrowni atomowej

Litwa Łotwa i Estonia przygotowują się do konstrukcji elektrowni atomowej
Porozumienie zostało zawarte przez zarząd litewskiej Lietuvos Energija AB, estońskiej Eesti Energija oraz łotewskiego Latvenergo. Wszystkie te firmy będą uczestniczyć w projekcie na takich samych warunkach, a także będą miały identyczny wkład w jego rozwój. W ramach projektu powstała specjalna komisja zarządzająca całością inwestycji, złożona z przedstawicieli 3 firm.
W połowie marca, w celu wymiany doświadczeń komisja odwiedziła firmę Teollisuuden Voima Oy wykonawcę finlandzkiej elektrowni jądrowej Olkiluoto. „Fińscy koledzy są pierwszymi których odwiedziliśmy, jednak aby wyciągnąć jak najwięcej wniosków potrzebnych do analizy wykonalności projektu, musimy zebrać różnorodne spostrzeżenia i je porównać. Nasze kraje są w potrzebie konstrukcji najnowocześniejszej i najbezpieczniejszej elektrowni, dlatego wszystkie dostępne technologie powinny być przeanalizowane.” – powiedział Karlis Mikelsons, przewodniczący rady Latvenergo.
Nuklearny projekt jest najnowszym z serii przedsięwzięć energetycznych podjętych na tym obszarze. Maja one na celu zwiększenie stabilności produkcji i dystrybucji energii. Aktualnie, w tym zakresie realizowane jest połączenie stałoprądowe Espoo (Finlandia) – Harku (Estonia), które winno być przekazane do użytku z końcem bieżącego roku.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- www.energia.ee; pepei.pennnet.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Jesteśmy blisko wyznaczonego celu - rozmowa z Grzegorzem Wiśniewskim –...
Program rządowy zakłada, że w 2010 roku w Polsce udział energii odnawialnej wzrośnie do 7,5%, a w 2020 do 14%. Jaka jest szansa na...
-
Technologie filtracji spalin w kotłach biomasowych
W dobie rosnącej świadomości ekologicznej coraz większą wagę przykłada się do tego, jakie skutki dla środowiska niesie produkcja energii cieplnej....
-
-
-
-
Zabezpieczenie BHP na pracy montera - co musisz wiedzieć?
www.automatyka.pl