Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-01-13   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-01-13
Kraków zwiększa dopłaty do kosztów ogrzewania
Warunkiem otrzymania dofinansowania jest potwierdzenie wymiana paleniska
Warunkiem otrzymania dofinansowania jest potwierdzenie wymiana paleniska

10 stycznia radni Krakowa uchwalili zwiększenie dopłat do rachunków za ogrzewanie, dla tych którzy wymienili piece węglowe na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Dla osób najuboższych mogą one wzrosnąć nawet o tysiąc złotych rocznie. Władze miasta szacują, że teraz liczba gospodarstw korzystających z dopłat wzrośnie z ok. 2000 do 2500 tysiąca.

Wyliczając wysokość dopłat urzędnicy biorą pod uwagę dochód na jedną osobę w rodzinie oraz powierzchnię mieszkania. Do tej pory była to tzw. powierzchnia "normatywna" wyliczana z uwzględnieniem liczby osób w danym lokalu. "Zmiana polega na tym -mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie Witold Kramarz - że teraz przy wyliczeniu wartości pomocy będziemy brali pod uwagę faktyczną powierzchnię lokalu, ale nie większą niż 100 m2."

Podwyżkę dopłat do ogrzewania odczują przede wszystkim osoby najuboższe, czyli te, które mają dochód netto niższy niż 1 tys. 268 zł w gospodarstwie jednoosobowym lub 1 tys. 28 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym. Wysokość dotacji może wzrosnąć w 2018 r. od 200 zł do nawet 1 tys. zł.

"Liczymy - dodaje Kramarz - że będzie to zachęta do dalszej wymiany palenisk, zwłaszcza dla osób, które mają obawy, że będą musiały ponosić większe koszty po zmianie ogrzewanie na proekologiczne."

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
biznes.interia.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :