Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-09-12  |  Ostatnia aktualizacja: 2017-09-12
Koreańczycy nie zbudują elektrociepłowni w Olsztynie
Projekt elektrociepłowni został wybrany w głosowaniu przez Olsztynian
Projekt elektrociepłowni został wybrany w głosowaniu przez Olsztynian

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie (MPEC) unieważniło 4 września postępowanie na wybór partnera prywatnego, którego zadaniem byłaby m.in. budowa elektrociepłowni na paliwo alternatywne. Jedyna oferta została złożona przez koreańską firma POSCO. Przekraczała ona jednak możliwości finansowe spółki.

Z informacji opublikowanych wcześniej przez MPEC wynika, że na sfinansowanie zamówienia miejska spółka zamierzała przeznaczyć ponad 811 mln zł brutto. Wartość oferty złożonej przez Koreańczyków przekraczała 1 mld 669 mln zł brutto. Nie znaczy to jednak, że miasto odstępuje od budowy elektrociepłowni.

"Pomimo takiego rozstrzygnięcia postępowania - czytamy w komunikacie MPEC - potrzeba budowy nowego źródła ciepła dla Olsztyna jest faktem, dlatego proces będzie kontynuowany. Przemawia za tym szereg argumentów merytorycznych, wielokrotnie weryfikowanych przez liczne grona eksperckie. Główne założenia projektu zostają więc utrzymane w mocy."

MPEC nowego budowniczego chce znaleźć poprzez dialog techniczny. Postępowanie powinno zostać zakończone w trzecim kwartale 2018 roku. Fabryka Michelin, która dziś dostarcza ciepło do ok. 40% mieszkańców Olsztyna, będzie to robić tylko do 2020 r.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
olsztyn.wm.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (1)

  • Andrzej

    2017-09-15 08:54

    Wystarczy zmienić władzę i ich ekspertów, a od razu pojawią się inne mądrzejsze propozycje budowy nowego źródła. Przy podobnej cenie buduje się instalacji o 5 razy większej mocy elektrycznej i cieplnej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także