Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-11-20  |  Ostatnia aktualizacja: 2020-11-20
Gdzie i dlaczego należy zwrócić szczególną uwagę na zasadność noszenia odzieży roboczej?
główne_1280.jpg.jpg
główne_1280.jpg.jpg

Z racji tego, że siła robocza w niektórych sektorach staje się coraz młodsza, a miejsca pracy szybciej się rozwijają – pojawia się trend idący w kierunku odrzucania mundurów na rzecz bardziej swobodnego ubioru. Jednak nadal istnieją sektory i branże, bez odzieży roboczej obyć się nie mogą. Spójrzmy, jak tego typu wyposażenie może wpływać na produktywność, zwiększać wydajność, a także chronić zdrowie pracowników i poprawiać ich bezpieczeństwo.

1. W jakich zawodach noszenie odzieży roboczej ma znaczenie ochronne?
2. Dlaczego dopasowanie odzieży ochronnej do obowiązków zawodowych ma sens?

Każda branża rządzi się swoimi prawami, jeśli chodzi o obowiązek noszenia odzieży ochronnej. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, by mieć pewność, że w środowisku pracy, w którym działasz temat noszenia odzieży roboczej jest rzeczywiście traktowany w należyty sposób.

W jakich zawodach noszenie odzieży roboczej ma znaczenie ochronne?

Zwykle myślimy o odzieży roboczej i mundurach jako o czymś, co noszą pracownicy, których widzimy na co dzień: od baristy, po pracownika supermarketu. Jednak odzież robocza taka jak https://magrosbhp.pl/kategoria-produktu/ez-robocza/spodnie/spodnie-do-pasa/ jest noszona przede wszystkim w mniej powszechnych i często niebezpiecznych zawodach. Część z tych pracowników pracuje w górnictwie, przetwórstwie żelaza i stali oraz budownictwie.

Niektórzy, w tym sprzątacze i pracownicy przetwórstwa mięsa, wykonują prace, które nie tylko powodują dużo zabrudzeń, ale i mogą wpływać na ich zdrowie. Dzięki rozwiązaniom w zakresie odzieży roboczej, jakie oferuje Magros BHP i podobni producenci – można ich ochronić przed negatywnymi skutkami pracy w takich warunkach.

Dlaczego dopasowanie odzieży ochronnej do obowiązków zawodowych ma sens?

Chociaż przepisy rządowe nakładają na właścicieli firm obowiązek zapewniania pracownikom odpowiedniej odzieży roboczej, niektórzy właściciele firm decydują się nie dostarczać swoim pracownikom takowej na rzecz obniżenia kosztów. W takich przypadkach pracownicy, którzy czują się zagrożeni w swoich miejscach pracy, pracują wolniej, co wpływa na ich produktywność.

Posiadanie nieodpowiedniej odzieży ochronnej może również wpływać na ich zdrowie. Weźmy na przykład przypadek pracowników, którzy mają do czynienia z agresywnymi chemikaliami lub tych, którzy pracują w brudnym środowisku, ale nie mają odpowiedniej odzieży ochronnej. Długotrwała ekspozycja na te związki może czasami prowadzić do zapalenia skóry, zaburzeń oddechowych i innych chorób.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Magros BHP
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także