
PKN Orlen podał, że elektrociepłownia CCGT we Włocławku po awarii wznowi działalność w marcu 2019 roku. Wykonawca jednostki General Electric ma ją przywrócić do tego czasu do pełni sprawności na swój koszt. Elektrociepłownia została awaryjnie wyłączona na początku września.
Elektrociepłownię CCGT we Włocławku wybudowało konsorcjum General Electric i SNC-Lavalin Polska. Wykonawca i płocki koncern powołały specjalne zespoły, które ściśle współpracują nad ustaleniem przyczyn nieplanowanego zatrzymania pracy bloku spowodowanego przez turbozespół i przygotowaniem harmonogramu prac zmierzających do przywrócenia pracy bloku.
Naprawa zostanie wykonana w ramach zapisanej w kontrakcie gwarancji. W poczet strat Orlenu trzeba jednak będzie wpisać utracone korzyści spowodowane postojem bloku. Elektrociepłownia Włocławek wytwarza energię elektryczną i cieplną na potrzeby m.in. Anwilu oraz cieplną dla całego kompleksu przemysłowego we Włocławku, którego jest integralną częścią.
Zdaniem PKN Orlen postój elektrociepłowni nie rzutuje na działalność produkcyjną Anwilu. Spółka posiada bezpośrednie zasilanie sieci PSE Operator. Natomiast w przypadku zapotrzebowania na parę, dysponuje ona kotłami gazowymi, z których korzystała przed oddaniem do eksploatacji CCGT i z których nadal korzysta w momencie postoju bloku. Dostawy pary technologicznej na potrzeby zakładu Anwil są zabezpieczone.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- biznesalert.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kogeneracja wysokosprawna
24 lutego 2007 r. weszły w życie zmiany w Ustawie Prawo Energetyczne [2] , które dostosowały polskie prawodawstwo do wymogów Dyrektywy...
-
Zabezpieczenie BHP na pracy montera - co musisz wiedzieć?
www.automatyka.plPrzepisy BHP obowiązują zarówno pracodawcę, jak i i jego pracowników niezależnie od branży, czy zajmowanych stanowisk. Jak wygląda to w...
-
-
-