Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-09-21   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-09-21
Elektrociepłownia we Włocławku postoi do końca marca
Wikimedia
Wikimedia

Należąca do Orlenu Elektrociepłownia Włocławek została awaryjnie wyłączona na początku września. PKN Orlen wydał komunikat, że postój elektrociepłowni może potrwać do końca marca 2019 roku. Przyczy awarii szuka obecnie wykonawca, czyli konsorcjum General Electric i SNC-LAVALIN POLSKA.

Wykonawca i płocki koncern powołały specjalne zespoły, które ściśle współpracują nad ustaleniem przyczyn nieplanowanego zatrzymania pracy bloku spowodowanego przez turbozespół i przygotowaniem harmonogramu prac zmierzających do przywrócenia pracy bloku.

Naprawa bloku CCGT we Włocławku odbędzie się w ramach zabezpieczonej kontraktem gwarancji. Oznacza to, że same prace naprawcze nie obciążą PKN Orlen. Kolejnym krokiem będzie szacowanie utraconych korzyści wynikających z postoju bloku.

Orlen twierdzi, że postój elektrociepłowni nie będzie miał wpływu na działalność produkcyjną Anwilu. Spółka w sytuacjach postoju bloku parowo-gazowego posiada bezpośrednie zasilanie sieci PSE Operator. Natomiast w przypadku zapotrzebowania na parę, spółka dysponuje kotłami gazowymi, z których korzystała przed oddaniem do eksploatacji CCGT i z których nadal korzysta w momencie postoju bloku. Dostawy pary technologicznej na potrzeby zakładu Anwil są zabezpieczone.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
bankier.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :