
Elektrociepłownia Lubin wydała 35 mln zł na nowy ciąg węglowy, który ma zapewnić bezpieczeństwo dostaw węgla potrzebnego do produkcji ciepła dla mieszkańców Lubina i oddziałów KGHM Polska Miedź oraz poprawić warunki pracy osób zatrudnionych przy jego obsłudze.
Modernizacja ciągu węglowego w elektrociepłowni, na który składa się szereg urządzeń transportujących węgiel z miejsca jego składowania do kotła, rozpoczęła się w 2012 roku. "Od tego czasu zmodernizowano już dwa kotły parowe - wyjaśnia kierownik marketingu Energetyka Sp. z o.o. Anna Michalska - wybudowano nowoczesną centralną sterownię kotłów, wymieniono agregaty pompowe oraz zmodernizowano stację redukcyjno - schładzającą. Obecnie zakończono montaż nowego, ponad 300-metrowego taśmociągu, który będzie pracował już podczas nadchodzącego sezonu grzewczego."
Wcześniej w 2012 zmodernizowano dwa kotły parowe, a w 2011 kocioł wodny K-2, a także wybudowano nowoczesną centralną sterownię kotłów, wymieniono agregaty pompowe oraz zmodernizowano stację redukcyjno - schładzającą. W planach spółki jest jeszcze modernizacja kotła nr 1, a w przyszłym roku - rozpoczęcie zabudowy instalacji oczyszczania spalin oraz modernizacja turbozespołu nr 2.
W należącej do przedsiębiorstwa Energetyka Sp. z o.o lubińskiej elektrociepłowni produkuje się około 1 mln gigadżuli ciepła oraz wytwarza łączną moc 141 MWt energii cieplnej.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- PAP

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Technologie filtracji spalin w kotłach biomasowych
W dobie rosnącej świadomości ekologicznej coraz większą wagę przykłada się do tego, jakie skutki dla środowiska niesie produkcja energii cieplnej....
-
Kogeneracja wysokosprawna
24 lutego 2007 r. weszły w życie zmiany w Ustawie Prawo Energetyczne [2] , które dostosowały polskie prawodawstwo do wymogów Dyrektywy...
-