Powrót do listy komunikatów Dodano: 2021-01-27  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-01-27
Egzamin SEP właśnie podrożał
Egzamin SEP właśnie podrożał

Od stycznia 2021 roku cena egzaminu SEP się zmieniła! Osoby, które chcą pracować jako elektryk nie będą płacić za świadectwo potwierdzające kwalifikacje 260 złotych brutto za jeden certyfikat tak jak było to w roku 2020. Dlaczego egzamin SEP podrożał i jaka jest jego nowa cena? Tego dowiedzieć się można czytając właśnie ten artykuł.

 

Nowa cena egzaminu SEP to?

Jak już we wstępie zostało wspomniane w tym roku egzamin SEP nieznacznie podrożał. Jego aktualny koszt to 280 złotych brutto za wyrobienie sobie jednego certyfikatu. W 2020 roku jego cena wynosiła 260 złotych brutto, również za jeden certyfikat.

Cena egzaminu jest stała i jak wiadomo ustala ją ustawodawca. Nie może więc on kosztować mniej ani więcej niż 280 złotych brutto. Inaczej jest w przypadku szkolenia, którego cena może się różnić w zależności od wyboru firmy, która oferuje takie szkolenie.

Kliknij i zapisz się na egzamin SEP pomiary.

 

Egzamin SEP - dlaczego jego cena jest wyższa?

Na pytanie powyżej odpowiedź jest tylko jedna! Cena certyfikatu potwierdzającego kwalifikacje obligatoryjnie wynosi 10% minimalnego wynagrodzenia w naszym kraju. W tym roku wzrosło one o 7,7% w porównaniu do poprzedniego roku, dlatego egzamin SEP ma nową cenę.

 

Gdzie można zapisać się na egzamin SEP w nowej cenie?

Zapisać się na egzamin SEP można dopiero po ukończeniu szkolenia elektrycznego udając się do placówki Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Znajdują się one w większych miastach w Polsce. W związku panującą pandemią na całym świecie została uruchomiona możliwość zdobycia uprawnień poprzez zdanie egzaminu w formie online bez wychodzenia z domu i narażania swojego zdrowia oraz zdrowia bliskich.

Do egzaminu elektrycznego może podejść osoba, która ukończyła 18 lat i posiada wykształcenie przynajmniej zawodowe.

Egzamin SEP ukończony z pozytywnym wynikiem daję nam wiele możliwości pracy. Można otworzyć swoją własną działalność gospodarczą albo aplikować do firm budowlanych, warsztatów czy przedsiębiorstw, które oferują usługi związane z elektryką. Zdobyte świadectwo potwierdzające kwalifikacje można wykorzystać w innych krajach. Jednak najpierw trzeba go przetłumaczyć na aktualnie używany język w danym państwie. Pamiętaj o tym, że certyfikat ważny jest tylko przez 5 lat, potem trzeba go odnowić.

Czytaj więcej na uprawnieniach elektrycznych SEP na stronie https://uprawnienia-g1.pl.

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
uprawnienia-g1.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także