
Po tym, jak Ministerstwo Energii nie wyraziło zgody na podział EDF Polska, który był elementem sprzedaży jej polskich aktywów, francuski koncern usiadł do rozmów z Enea, Energa, PGE i PGNiG Termika, w których wiodącym akcjonariuszem jest Skarb Państwa. Porozumienie z polskimi spółkami dotyczące prowadzenia negocjacji w sprawie zakupu aktywów EDF w Polsce zostało podpisane 27 stycznia.
EDF Polska jest właścicielem czterech elektrociepłowni (Kraków, Gdańsk, Gdynia i Toruń) oraz sieci dystrybucji ciepła w Toruniu i Elektrowni Rybnik. Spółka posiada także pakiet akcji w ZEC Kogeneracja. Sprzedaż ma objąć wszystkie aktywa w Polsce.
Partnerzy biznesowi uzgodnili, że złożenie ewentualnej oferty wiążącej nastąpi po zakończeniu badania due diligence, które będzie podstawą do podjęcia dalszych decyzji dotyczących transakcji, podano w komunikacie.
EDF ma 10%-owy udział w rynku energii elektrycznej i 15%-owy udział w rynku ciepła sieciowego w Polsce.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- money.pl

Komentarze (1)
Czytaj także
-
Szukasz magazynu do wynajęcia?
Jakie są walory skorzystania z magazynu do wynajęcia? Wynajem magazynu - o czym pamiętać wynajmując powierzchnię magazynową? Jakie...
-
Zmienia się charakter sieci dystrybucyjnej
Jest Pan jednym z przewodniczących Społecznej Rady do spraw Narodowego Programu Redukcji Emisji. Podziela Pan opinię, że redukcja emisji się...
-
-
Zabezpieczenie BHP na pracy montera - co musisz wiedzieć?
www.automatyka.pl
Intek
Przekładanie z jednej kieszeni do drugiej i na odwrót. Na tworzyli sztucznych tworów z prezesami, tabunami sekretarek, zyski transferują za granicę do firm matek i tak na prawdę nie wiadomo do kogo i co należy. Tylko żonglują operacjami i zakładami między sobą. Kto to sprzedaje /pozbywa się/ kur znoszących złote jaja. I jeszcze nadzoruje to skarb Państwa.