Powrót do listy wiadomości Dodano: 2013-07-14  |  Ostatnia aktualizacja: 2013-07-14
ECOSA poszerza współpracę ze szkołami
ECOSA współpracuje z PWSZ w Sulechowie i z Politechniką Śląską.
ECOSA współpracuje z PWSZ w Sulechowie i z Politechniką Śląską.

ECOSA zawarła porozumienie o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Sulechowie. Uczniowie PWSZ będą mogli zdobyć doświadczenie w zakładach opolskiej spółki.

Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA podpisała umowę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Sulechowie, która pozwoli uczniom tej placówki zdobywać wiedzę i doświadczenie w zakłądach ECOSA. - W praktyce ECO SA zobowiązała się w stosunku do studentów kierunku Energetyka do organizowania okresowych praktyk kierunkowych lub dyplomowych, umożliwienia studentom przygotowania projektów indywidualnych oraz prac dyplomowych związanych z zakresem działalności Grupy ECO, a także przyznania stypendium naukowego dla 2 studentów ostatniego roku studiów inżynierskich na kierunku Energetyka specjalność Energetyka odnawialna lub Wytwarzanie i dystrybucja – wyjaśnia opolska spółka. Nie jest to pierwsze tego typu porozumienie jakie zawarła ECOSA. Podobne umowy o współpracy zawarła ona z Zespołem Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu oraz Politechniką Śląską. – Umożliwienie uczniom i studentom zdobywania wiedzy oraz doświadczenia w firmie specjalizującej się w dziedzinie, którą na zajęciach poznają teoretycznie jest niezbędną oraz najlepszą formą przygotowania do wykonywania zawodu. Nam również zależy na pozyskiwaniu fachowców z branży energetycznej – komentuje Wiesław Chmielowicz, prezes ECOSA.

Energetyka Cieplna Opolszczyzny wchodzi w skład Grupy Kapitałowej ECO S.A. Największa jest opolska część Grupy. - ECO SA wytwarza ciepło w 188 kotłowniach o łącznej mocy zainstalowanej 740,6 MW, z czego 686,9 MW to moc zainstalowana w 20 systemach ciepłowniczych, a 57,4 MW w 168 kotłowniach lokalnych – chwali się spółka opisując swoje moce produkcyjne w Opolu. W skład Grupy ECO wchodzą także między innymi ECO Malbork (57,5 MWt zainstalowanej mocy cieplnej), ECO Kutno (127,9 MWt) oraz ECO Jelenia Góra (moc cieplna 145,6 MWt i elektryczna 14 MWe). Większościowym udziałowcem ECOSA jest miasto Opole, które posiada 53 proc. akcji. Pod koniec marca tego roku Rada Miasta zgodziła się na pełną prywatyzację spółki.

(Bar)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
ecosa.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także