Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2021-06-14  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-06-14
ECO zajmie się dystrybucją gazu
Energetyka Cieplna Opolszczyzny
Energetyka Cieplna Opolszczyzny

ECO Logistyka, jedna ze spółek należących do ciepłowniczej grupy kapitałowej z Opola, zajmie się dystrybucją paliwa gazowego, by dostosować opolskie źródło ciepła do wymogów europejskiego zielonego ładu i związanych z tym przepisów polskiego prawa.

– Decyzja dotycząca wejścia spółki w obszar dystrybucji paliwa gazowego jest podyktowana względami ekologicznymi – wyjaśnia Marcin Denkiewicz, prezes zarządu ECO Logistyka. – Cała Grupa Kapitałowa ECO koncentruje działania inwestycyjne na celu, jakim jest neutralność klimatyczna. Do jej osiągnięcia wykorzystanie gazu jako paliwa przejściowego jest w ciepłownictwie konieczne.

Na ul. Harcerskiej w Opolu ECO do końca 2022 roku wybuduje nowy gazowy układ wysokosprawnej kogeneracji. Będzie stanowił źródło energii cieplnej dla mieszkańców, a także produkował energię elektryczną, która zwiększy dotychczasowy wolumen obrotów ECO na Towarowej Giełdzie Energii. Gaz, którego dystrybutorem będzie spółka ECO Logistyka, trafi właśnie do tej instalacji.

– Do tej pory dystrybucję gazu dla GK ECO prowadził w Opolu Gaz System, a w innych lokalizacjach Polska Spółka Gazownicza – mówi Andrzej Rezwiakow, członek zarządu ECO Logistyka. – Planujemy budowę gazociągu od stacji redukcyjnej przy ciepłowni na drugą stronę ulicy Harcerskiej, gdzie powstanie gazowy układ kogeneracyjny.

Budową gazociągu zajmie się inna ze spółek z Grupy ECO – ECO Serwis. Zgodnie z decyzją Urzędu Regulacji Energetyki od października br. ECO Logistyka będzie prowadzić dystrybucję gazu dla ECO SA w Opolu, a od 2022 roku także dla ECO Kogeneracja.

– Skala tego zadania może wydawać się niewielka, ale ma duże znaczenie dla przyszłości – wyjaśnia Marcin Denkiewicz. – Ewolucyjne zmiany w naszej firmie są tak samo nieuniknione, jak w całej branży ciepłowniczej.

Uzyskanie koncesji na dystrybucję paliwa gazowego to jeden z elementów procesu zmian, jaki realizowany jest we wszystkich spółkach Grupy Kapitałowej ECO. Jego efektem ma być neutralność klimatyczna wszystkich systemów ciepłowniczych Grupy ECO do 2050 roku.

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także