Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-04-29   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-04-30
EC Będzin szacuje tegoroczne nakłady inwestycyjne na 12 mln zł
Foto: Charlie89
Foto: Charlie89

EC Będzin podała, że w 2018 r. może przeznaczyć na inwestycje -do 12 mln zł. Spółka zamierza rozpocząć modernizację kotła wodnego K5, co ma skutkować zwiększeniem trwałej mocy cieplnej o 10 do 15 MWt oraz rozważa modernizację stacji 100 Gcal poprzez zabudowę wymienników szczytowych zasilanych parą świeżą o mocy 220 MWt.

Spółka poszukuje nowych możliwości rozwoju, również poprzez pozyskanie nowych rynków. Jednym z celów strategicznych jest zwiększenie potencjału sprzedażowego ciepła i energii elektrycznej ze 250 MW do około 300-325 MWt. EC Będzin rozważa też budowę nowego bloku kogeneracyjnego zasilanego biomasą o mocy do 50 MWt, z partnerem branżowym jako udziałowcem mniejszościowym, podano także. Ubiegłoroczne inwestycje wyniosły 9,1 mln zł i dotyczyły głównie uruchomienia instalacji odsiarczania i odazotowania oraz budowy nowej stacji uzdatniania wody rzecznej.

"Instalacja została uruchomiona z powodzeniem i jest sprawna w 100% - mówi prezes EC Będzin Krzysztof Kwiatkowski - dzięki czemu spełniamy, jako jedna z niewielu elektrociepłowni w kraju, dyrektywę IED. W znacznym stopniu jesteśmy też przystosowani do norm BAT. Nadal zamierzamy inwestować w rozwój. Jednym z naszych strategicznych celów jest zwiększenie potencjału sprzedażowego ciepła i energii elektrycznej ze 250 MW do około 300-325 MWt, co zapewni bezpieczeństwo dostaw dla obszarów zasilanych przez Elektrociepłownię Będzin."

Elektrociepłownia Będzin S.A. prowadzi działalność w zakresie wytwarzania ciepła i energii elektrycznej. Jest głównym źródłem ciepła w zakresie ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i ciepła technologicznego dla Zagłębia Dąbrowskiego. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
money.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :