Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-04-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12
Czas na elektromobilność w Opolu z ECO SA
Na tej stacji wszyscy zainteresowani mogą naładować samochód
Na tej stacji wszyscy zainteresowani mogą naładować samochód

Tytuł lidera branży energetycznej zobowiązuje i Energetyka Cieplna Opolszczyzny po raz kolejny udowadnia, że na ten tytuł bezspornie zasługuje. ECO już w 1999 roku uruchomiła pierwszy w Polsce układ wysokosprawnej kogeneracji, a dziś oddaje do użytku pierwszą w Opolu stację ładowania samochodów elektrycznych dużej mocy. Ładowanie samochodu elektrycznego na stacji ECO trwa pół godziny, to pierwsza stacja szybkiego ładowania w Opolu.

- Nasza stacja będzie miała 3 standardy ładowania i będzie umożliwiać ładowanie energią elektryczną o dużej mocy– mówi dr inż. Wojciech Radziewicz dyrektor ds. obrotu energią z ECO SA - W najbliższych latach rząd planuje bardzo duże wydatki na rozwój elektromobilności. Również ECO, jako przedsiębiorstwo proekologiczne planuje kolejne inwestycje w zakresie budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych - dodaje W. Radziewicz - Chcielibyśmy zdobyć kompetencje w tym segmencie rynku, tak aby dostarczać produkowaną przez nas energię elektryczną do zasilania pojazdów zeroemisyjnych.

Stację zbudowano we współpracy ECO z Urzędem Miasta Opola, który udostępnił miejsce w samym sercu miasta, na pl. Wolności - ul. Browarna (za Pizza Hut). To nie koniec dobrych wiadomości. Właściciele aut elektrycznych mogą bezpłatnie korzystać ze stacji w trwającym od 10 kwietnia okresie promocyjnym. Aby skorzystać ze stacji ładowania w celu "zatankowania" samochodu trzeba będzie pobrać specjalną kartę promocyjną. Otrzyma ją każdy użytkownik samochodu z napędem elektrycznym po okazaniu dowodu rejestracyjnego. Karty będę wydawane w Miejskiej Informacji Turystycznej na opolskim Rynku oraz w siedzibie ECO SA w Opolu przy ul. Harcerskiej 15. Uruchomienie stacji nastąpi 10 kwietnia 2019 r. Promocja na bezpłatne ładowanie trwa do 31 sierpnia 2019 r.

Elektromobilność w Polsce rozwija się z coraz większą dynamiką. Wszystko za sprawą regulacji prawnych, które mocno wspierają tą dziedzinę. Rozwój elektromobilności ma bardzo wymierny wpływ na ochronę środowiska i jakość życia mieszkańców największych polskich aglomeracji. Zgodnie z założeniami przyjętymi przez rząd w 2025 roku po polskich drogach ma jeździć ponad milion samochodów elektrycznych. W najbliższych latach wydatki na rozwój elektromobilności w Polsce mają przekroczyć 10 miliardów złotych. Do 2020 roku ma powstać 6 tys. punktów ładowania energią elektryczną o normalnej mocy i 400 punktów ładowania energią elektryczną o dużej mocy. Będą one rozmieszczone w 32 aglomeracjach i na obszarach gęsto zaludnionych oraz wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych.

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A. w Opolu

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :