
Rzeszowska elektrociepłownia należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE na stałe wpisała się w gospodarczą przestrzeń regionu i stanowi gwarancję bezpieczeństwa dostaw ciepła dla Rzeszowa. Jesień i zima to czas, kiedy to w znaczący sposób rośnie zapotrzebowanie na ciepło. I na to rzeszowska elektrociepłownia jest przygotowana.
Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła przez 365 dni w roku jest gotowa, aby dostarczać ciepło mieszkańcom miasta. Przygotowania do sezonu grzewczego poprzedzają coroczne prace remontowe i modernizacyjne realizowane w elektrociepłowni w sezonie letnim, kiedy zapotrzebowanie na ciepło jest mniejsze.
Jednym z kluczowych zadań tegorocznej kampanii remontowej w rzeszowskiej elektrociepłowni był zaplanowany remont turbiny gazowej i przekładni redukcyjnej oraz przegląd generatora na bloku gazowo – parowym. Inaczej wygląda zakres prac remontowych na Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii, która co roku podlega dwóm planowym postojom remontowym. Pierwszy miał miejsce na wiosnę, kolejny planowany jest na początku listopada br.
Elektrociepłownia w trakcie remontów funkcjonowała bez zakłóceń, produkując ciepło i energię elektryczną dla mieszkańców.
– Przeglądy i prace serwisowe są częścią planu remontowego naszej elektrociepłowni. Odpowiednie przygotowanie urządzeń produkcyjnych przed zimą daje gwarancję bezpiecznej i nieprzerwanej pracy elektrociepłowni podczas największych mrozów, a więc wtedy, gdy produkowane przez nas ciepło jest dla mieszkańców miasta kluczowym produktem - wyjaśnia Paweł Majewski, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie.
PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie jest producentem ciepła i energii elektrycznej, zaspokajającym potrzeby cieplne ok 65% mieszkańców Rzeszowa. Aktualnie w rzeszowskiej elektrociepłowni w 80 proc. paliwem wykorzystywanym do produkcji ciepła i energii elektrycznej jest gaz ziemny, 14 proc. to energia odzyskiwana z przetwarzania odpadów komunalnych w Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii. Jedynie 6 proc. energii produkowanej jest z węgla kamiennego.
(gz)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- PGE Energia Ciepła S.A.

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Magazynowanie lub komplementarne wykorzystywanie energii elektrowni wiatrowych
W związku z problemem zmiennej siły wiatru rodzi się pokusa, aby energię uzyskaną w okresach wietrznych przechowywać do wykorzystania w okresach...
-
Zabezpieczenie BHP na pracy montera - co musisz wiedzieć?
www.automatyka.plPrzepisy BHP obowiązują zarówno pracodawcę, jak i i jego pracowników niezależnie od branży, czy zajmowanych stanowisk. Jak wygląda to w...
-
-
-