
Władze samorządowe Kalisza rozpoczęły prywatyzację spółki Ciepło Kaliskie. Do kupienia jest 90 proc. akcji. Oferty można natomiast składać do 14 sierpnia.
Władze samorządowe miasta zdecydowały się na prywatyzację Ciepła Kaliskiego uznając obecny model zarządzania spółką za nieefektywny i zbyt obciążający budżet miejski. W ogłoszeniu dotyczącym prywatyzacji kaliskiej spółki ciepłowniczej możemy przeczytać, iż Prezydent Miasta Kalisza zaprasza wszystkich zainteresowanych do „(...) negocjacji w sprawie nabycia 38.931 (...) udziałów o wartości nominalnej 1.000 (...) złotych każdy, stanowiących 90% ogólnej liczby udziałów w spółce Ciepło Kaliskie Sp. z o. o. z siedzibą w Kaliszu". Oznacza to, że Kalisz liczy na uzyskanie niemal 39 mln zł ze sprzedaży większościowego pakietu akcji spółki. Obecnie miasto posiada wszystkie udziały w niej i chce zachować 10 proc. z nich. Inwestorzy, którzy złożą swoje oferty do 14 sierpnia, do 22 sierpnia mają otrzymać pisemną odpowiedź od prezydenta miasta. Następnie rozpoczną się negocjacje z podmiotami, których odpowiedzi zostaną rozpatrzone pozytywnie.
Ciepło Kaliskie jest głównym dostawcą ciepła dla mieszkańców Kalisza. Do spółki należą Ciepłownia Rejonowa o zainstalowanej mocy cieplnej rzędu 58,15 MW, 25 lokalnych kotłowni gazowych o łącznej zamówionej mocy cieplnej 7,5 MW oraz sieci i węzły cieplne służące dystrybucji energii cieplnej na terenie miasta. Spółka zarządza także siecią ciepłowniczą długości 63 km, którą ciepło płynie do ok. 19 tys. lokali i mieszkań.
Kolejnym źródłem ciepła dla Kalisza jest należąca do koncernu Energa Elektrociepłownia Kalisz. Jej zainstalowana moc elektryczna wynosi tylko 8 MW, ale zainstalowana moc cieplna to już 148 MW. EC Kalisz jest jednym z najdłużej funkcjonujących elektrociepłowni w Polsce. Rozpoczęła ona swoją działalność już w 1932 r.
(Bar)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- cieplokaliskie-kalisz.pl/ kalisz.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Oddziaływanie na środowisko spalarni odpadów
Spalanie odpadów od lat budzi wiele kontrowersji oraz protestów społecznych. Protesty te, wystąpiły praktycznie we wszystkich krajach Europy, a...
-
Dlaczego powinniśmy monitorować urządzenia energetyczne?
Monitoring urządzeń energetycznych to nowoczesne rozwiązanie, pozwalające w pełni kontrolować pracę sieci i wszystkich tworzących ją...
-
-
-
-