
Elektrociepłownia Fortum Zabrze II – to kolejny obiekt, który modernizować będzie białostocka Automatyka Pomiary Sterowanie SA. Wartość kontraktu netto wynosi 4,5 mln zł.
W jego ramach APS SA wykona prace branży elektrycznej i automatyki w Elektrociepłowni Fortum Zabrze II, związane z wymianą kotła szczytowego typu WP-120 na nowy kocioł szczytowy typu WR-40.
To trzecia w tym roku – po Portach Lotniczych i Strabagu - istotna umowa APS SA, zawarta tym razem z lubelskim Przedsiębiorstwem Remontu i Montażu Urządzeń Energetycznych ENERGOSERWIS S.A. – generalnym wykonawcą zadania.
- Pozyskanie tego zlecenia jest wynikiem wieloletniej dobrej współpracy z Energoserwisem i kontraktów wcześniej zrealizowanych z tą firmą na terenie całego kraju – tłumaczy Jerzy Busłowski, wiceprezes APS SA. - To kolejna inwestycja związana z głównym obszarem działalności spółki w branży energetycznej.
Nowy kocioł wodny WR40 będzie pracował na potrzeby odbiorców ciepła, jako kocioł szczytowy, uzupełniając dostawę ciepła z systemu kogeneracyjnego Elektrociepłowni Fortum Zabrze. Instalacja ma być zaprojektowana oraz wykonana zgodnie z wymaganiami ochrony środowiska, określonymi w prawie polskim i unijnym i ma zapewnić utrzymanie dopuszczalnych wielkości emisji tlenków siarki, tlenków azotu oraz pyłu.
- Instalacja kotła zostanie wyposażona m.in w nowoczesną instalację odsiarczania i odpylania spalin, których zautomatyzowanie jest też w naszym zakresie – mówi Jerzy Busłowski.
APS SA ma doświadczenie w tego typu pracach - podobne realizowane przez spółkę inwestycje to chociażby modernizacja kotła w Ciepłowni Kawęczyn w roku 2013 dla PGNiGE Termika.
- W tym przypadku wyzwaniem są wysokie wymagania techniczne dotyczące opomiarowania i systemów automatyki postawione przez inwestora, m.in. pełna redundancja systemu sterowania – co jest ewenementem dla tego typu kotła – dodaje Jerzy Busłowski. – Chcemy pokazać się od jak najlepszej strony, bo Fortum Zabrze to nowy klient, a prace będziemy wykonywać na terenie Śląska, gdzie jest dużo konkurencyjnych firm. Zadanie realizujemy w systemie "pod klucz" od projektu do uruchomienia, angażując w nie zarówno siły projektowe APS, naszych programistów, montażystów jak też specjalistów od rozruchu i serwisu.
Na realizację zlecenia APS SA ma czas do 30 września 2015 r.
(gz)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- MASZ-MEDIA

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Uprawnienia SEP bez tajemnic: jak przygotować się do egzaminu i zdać za...
Uprawnienia SEP są bardzo cenne, otwierając drzwi do kariery w wielu branżach, tj. elektrycznej, grzewczej i gazowej. Dysponując takim...
-
Kompleksowe unieszkodliwianie odpadów w ZUSOK
Rozmowa z Tomaszem Wadas – głównym technologiem, z-cą dyrektora Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych Kiedy powstał i czym...
-
-
-
Zabezpieczenie BHP na pracy montera - co musisz wiedzieć?
www.automatyka.pl