Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-11-15   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-11-15
AES zobowiązuje się obniżyć emisję CO2 o 70 procent
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Marka AES Corp, która zatrudnia ponad 20 000 pracowników na całym świecie, działająca w branży energetycznej, między innymi w przemyśle magazynowania energii, planuje zmniejszyć intensywność emisji dwutlenku węgla o 70 procent w ciągu 12 lat, koncentrując się na wzroście w segmencie odnawialnych źródeł energii i wysiłkach na rzecz efektywności energetycznej.

Firma poprzednio planowała 50-procentową redukcję do 2030 r.

ONZ i inne organizacje podały, że zmiany klimatyczne przyśpieszają z powodu emisji dwutlenku węgla i, że podobny lub nawet nieznacznie niższy wzrost temperatury na świecie będzie katastrofalny. AES ogłosiła w kwietniu, że zobowiązała się do przyjęcia zaleceń grupy zadaniowej ds. Finansowych Ujawnień Finansowych (TCFD).

"Cieszymy się, że jesteśmy pierwszą publiczną spółką energetyczną z siedzibą w USA, która wydała raport przyjmujący zalecenia TCFD" - powiedział Andres Gluski, prezes i dyrektor generalny AES.

"Wyniki pokazują, że nasze działania sprawiają, że jesteśmy bardziej odporni na różne scenariusze klimatyczne. Pracując z naszymi klientami, pomagamy światu przejść do przyszłości o niższej emisji dwutlenku węgla, przyspieszając akceptację i wykorzystanie magazynowania energii, zarządzania energią i w segmencie OZE, a także zwiększając wykorzystanie gazu ziemnego, aby zapewnić czystszą alternatywę dla innych paliw kopalnych. W związku z tym uważamy, że AES jest gotowy do zmian klimatycznych".

Platformy AES służące do pozyskiwania czystej energii z OZE, magazynowania energii, LNG i inteligentnych, wydajnych sieci predystynują spółkę do kolejnych zmian w temacie zwiększania efektywności energetycznej.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
power-eng.com; businesswire.com

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :