empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A.
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-04-06
Wiszące kotły kondensacyjne CONDEXA PRO. Jeden produkt, tysiąc rozwiązań

Dzięki szerokiej gamie kondensacyjnych kotłów wiszących - Condexa Pro (35 kW – 1120 kW) - oraz akcesoriów do tych produktów, oferta marki Riello jeszcze lepiej trafia w potrzeby projektantów, firm wykonawczych, a przede wszystkim inwestorów angażujących się w budowę bądź modernizację budynków. Oferta jest „szyta są na miarę” wszelkich potrzeb czy restrykcyjnych wymogów stawianych przed daną instalacją. Kotły wiszące świetnie sprawdzą się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w biurowcach, halach przemysłowych, czy obiektach rolniczych.

Condexa Pro to innowacyjny produkt stworzony przez Riello - ponad 100-letniego lidera w produkcji systemów oraz technologii grzewczych i chłodniczych sprzedawanych na całym świecie. W Polsce marka znana jest głównie dzięki palnikom oraz kotłom dużej mocy pracujących w sektorze przemysłu oraz usług profesjonalnych. Kocioł modułowy Condexa Pro to urządzenie wszechstronne, oferujące szereg rozwiązań: od pojedynczego kotła centralnego ogrzewania, po kaskady składające się aż z dziesięciu kotłów.

 

 

400.jpg

 

 

Nowoczesne i oszczędne kotły kondensacyjne

Przewaga kotłów kondensacyjnych nad konwencjonalnymi wynika z ich budowy. Kotły kondensacyjne posiadają zamkniętą komorę spalania i zasysają powietrze z zewnątrz budynku. Są nieco droższe od tych konwencjonalnych, ale są przy tym skuteczniejsze i bardziej wydajne. Maksymalna sprawność urządzeń kondensacyjnych sięga 109% (tradycyjnych 90%), ponieważ tego typu urządzenia odzyskują ciepło ze spalin. Im większa sprawność kotła, tym mniejsze zużycie paliwa i mniejsze koszty za ogrzewanie. Inwestycja w taki kocioł zwróci się znacznie szybciej i zacznie procentować w kolejnych latach jego użytkowania.

Kotły Condexa Pro mogą być instalowane wewnątrz kotłowni pojedynczo lub w kaskadzie nawet do mocy 1120 kW. Gama urządzeń składa się z 8 modeli o mocy od 35 kW do 131 kW oraz szeregu akcesoriów.

 

Elastyczność zastosowań - ponad 1000 możliwości

Kolejną zaletą Condexa Pro jest jej ogromna wszechstronność instalacyjna. Możliwe jest zbudowanie 1000 różnych konfiguracji, które spełnią wymagania nawet najbardziej złożonych instalacji.

Jest idealnym rozwiązaniem dla systemów centralnego ogrzewania dużych nieruchomości mieszkalnych i budynków komercyjnych, takich jak hotele, centra sportowe, szkoły, budynki biurowe, fabryki itp. Elastyczność rozwiązań kotła Condexa Pro wyróżnia go na tle innych kotłów dużej mocy dostępnych na rynku, co pozwala na zastosowanie go również w halach produkcyjnych.

Dzięki szerokiej gamie akcesoriów urządzenie przekształca się z pojedynczego kotła w moduł kaskadowy z poborem powietrza z pomieszczenia lub z zewnątrz.

Kotły Condexa Pro mogą pracować w kaskadzie (max. 10 modułów, z wyjątkiem Condexa Pro 135, które można skonfigurować w kaskadę z max. 8 modułami). Seria Condexa Pro pozwala na implementację 140 typów konfiguracji kaskadowych, które dodane do pojedynczych aplikacji różnych modeli sięgają 148 możliwych konfiguracji. Liczba ta znacznie wzrasta, jeśli dodamy płytowe wymienniki ciepła i sprzęgła hydrauliczne, jako zestawy akcesoriów do tych konfiguracji.

Więcej na temat kotłów można znaleźć na stronie riello.com/poland.

 

Autor:
RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A.
Źródło:
RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A.

Czytaj także