Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2015-05-07
Analizator koloru oleju OILCOL

Analizator OILCOL do szybkiej, dokładnej kontroli stanu oleju ON-LINE

Analizator koloru oleju OILCOL Kytola Instruments
smary, płyny hydrauliczne, oleje opałowe i oleje napędowe

  • szybka i dokładna kontrola koloru oleju "ON-LINE"
  • bezobsługowe rozwiązanie do sterowania procesami
  • skala barw: 0,5 - 8 wg skali ASTM D1500
  • dokładność: +/- 0,3; rozdzielczość 0,1
  • 4-20 mA, Modbus
  • smary, płyny hydrauliczne, oleje opałowe i oleje napędowe

Analizator OILCOL zaprojektowany jest do szybkiej, dokładnej i dokonywanej w czasie rzeczywistym kontroli koloru oleju. Jest to idealne, bezobsługowe rozwiązanie do sterowania procesami w przemyśle petrochemicznym, stoczniowym, papierniczym oraz na platformach wiertniczych i w kopalniach. OILCOL może być stosowany wszędzie tam gdzie zachodzi potrzeba dokładnej analizy jakości i koloru oleju.

OILCOL pracuje w oparciu o skalę barw ASTM D1500 (American Society for Testing and Materials). Skala ta jest wykorzystywana jako miara stopnia czystości i jakości stosowanych środków ropopochodnych takich jak smary, płyny hydrauliczne, płyny izolacyjne, oleje opałowe i oleje napędowe do silników diesla.
Za pomocą analizatora OILCOL można stwierdzić, czy przy konkretnej aplikacji został wykorzystany odpowiedni rodzaj oleju, skontrolować jakość, stopień utlenienia, postęp starzenia i postęp degradacji użytego oleju.

Dzięki temu, że analizator OILCOL pracuje w trybie ON-LINE, a informacje są przekazywane szybko i w sposób ciągły, możliwa jest natychmiastowa reakcja na występujące zagrożenie, spowodowane brakiem smarowania, bądź złym stanem oleju. Dodatkowym atutem przemawiającym na korzyść analizatora OILCOL jest wyeliminowanie potrzeby wykonywania próbek i klasycznej analizy laboratoryjnej oleju. Zakres pomiaru dla analizatora OILCOL wynosi od 0,5 - 8 w skali ASTM D1500 z dokładnością 0,1 (w porównaniu standardowych rozwiązań gdzie dokładność wynosi zazwyczaj, zaledwie 0,5 ). Dodatkowo posiada zwartą i wytrzymałą konstrukcję, pozwalająca na pracę w temperaturze -20 do +70 OC i przy maksymalnym ciśnieniu 20 bar. Urządzenie wyposażone jest w wyjście 4-20 mA, wykorzystuje do komunikacji protokół Modbus, oraz jest indywidualnie kalibrowane w celu zapewnienia najwyższej dokładności pomiaru.

Jak to działa?
Próbka oleju podświetlana jest przez trójkolorową diodę LED (tylko jeden kolor jednocześnie), a natężenie nie emitowanego światła mierzone jest przez dwa detektory. Jeden z detektorów, to detektor referencyjny, dla kompensacji zmian w warunkach oświetlenia, drugi natomiast, to detektor właściwy mierzący natężenie światła przechodzącego przez próbkę oleju.

Zmierzone wartości natężenia światła są porównywane z wartościami kalibracji (krzywą), i otrzymywany jest wynik pomiaru w postaci dwucyfrowej wartości na skali 0,5 – 8,0, o rozdzielczości 0,1.
Aby zagwarantować możliwie wysoką dokładność, każdy analizator koloru oleju OILCOL jest indywidualnie kalibrowany. OILCOL wskazuje wartości na skali ASTM D1500 z dokładnością wyższą, niż jest to nawet wymagane przez obecne standardy czy potrzeby.

 

 

 

 

OILCOL.png
OILCOL.png

 

Czytaj także