
Jak poinformowała spółka PKN Orlen w oficjalnym komunikacie "blok gazowo-parowy we Włocławku zostanie oddany do eksploatacji w terminie późniejszym niż do końca drugiego kwartału 2016 roku". Oznacza to zwiększenie opóźnienia, w stosunku do jego wielkości przewidywanej w kwietniu tego roku.
O tym, że budowa Elektrociepłowni Włocławek nie zostanie zrealizowana terminowo było wiadomo już w kwietniu, jednak wtedy oceniano, że nowy blok zostanie oddany do użytku do końca czerwca 2016 roku.
„Aktualnie - poinformował Orlen - konsorcjum firm (General Electric International Inc. działającym poprzez General Electric International, oddział w Polsce i SNC-Lavalin Polska) przeprowadza testy i pomiary poprzedzające ruch próbny, na podstawie których określony będzie termin oddania elektrowni do eksploatacji."
Blok we Włocławku będzie zabezpieczać dostawy energii elektrycznej oraz pary, wykorzystywanej do procesów technologicznych dla Anwilu, a nadwyżka energii elektrycznej zasili Krajowy System Energetyczny. Nowy obiekt będzie dysponować mocami wytwórczymi rzędu 463 MWe, a łączna wartość tej inwestycji to 1,4 mld zł. Wykonawcą jest konsorcjum General Electric International, General Electric i SNC Lavalin. Obecnie na włocławskim placu budowy trwa rozruch technologiczny.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- rynekinfrastruktury.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Wirtualne rozwiązania transformują tradycyjne procesy w branży przemysłowej
Rozwój czwartej rewolucji przemysłowej i zmiany zapotrzebowania rynku na inteligentne maszyny spowodowały, że tradycyjny proces projektowania i...
-
Uprawnienia SEP bez tajemnic: jak przygotować się do egzaminu i zdać za...
Uprawnienia SEP są bardzo cenne, otwierając drzwi do kariery w wielu branżach, tj. elektrycznej, grzewczej i gazowej. Dysponując takim...
-
-
-
-
-
-