Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-05-15   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-05-15
Zima to dla nich coś nowego – studenci z Indii już zadomowili się w Opolu
Ilustracja nadesłana (Energetyka Cieplna Opolszczyzny)
Ilustracja nadesłana (Energetyka Cieplna Opolszczyzny)

Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA miała przyjemność gościć studentów Politechniki Opolskiej w elektrociepłowni przy ul. Harcerskiej 15 w Opolu. Studenci przyjechali do Opola z Indii, aby studiować na nowo otwartym anglojęzycznym kierunku studiów – Mechanical Engineering na Wydziale Mechanicznym.

Praktyczne zajęcia edukacyjne zorganizowane w ECO były dla nich – jak sami przyznali – wyjątkową i często pierwszą w życiu okazją, aby w praktyce poznać to, o czym do tej pory czytali tylko w podręcznikach. Młodzież poznała proces produkcji i dostawy energii cieplnej oraz elektrycznej od źródła, czyli spalania paliwa w jednostkach wysokosprawnej kogeneracji, po końcowy odbiór energii przez konsumentów.

Zajęcia tego typu organizowane są przez Energetykę Cieplną Opolszczyzny SA w Opolu od wielu lat. Firma posiada ofertę edukacyjną skierowaną dla każdej grupy wiekowej – od juniora do seniora. Każdego roku opolską elektrociepłownię odwiedza około pół tysiąca dzieci, studentów i osób dorosłych zainteresowanych zagadnieniami związanymi z nowoczesnymi źródłami energii.

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A. w Opolu

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :