
Wrocław porozumiał się ze spółką Kogeneracja w sprawie wsparcia osób potrzebujących w pokryciu rachunków za ciepło. W ramach umowy uruchomiony zostanie „Program Pomocy Odbiorcom Wrażliwym Społecznie".
Miasto Wrocław i Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. podpisały umowę o uruchomieniu „Programu Pomocy Odbiorcom Wrażliwym Społecznie". W ramach porozumienia Kogeneracja przekaże miastu darowiznę na pokrycie rachunków za ogrzewanie mieszkańców, którzy się w trudnej sytuacji materialnej. Wsparcie trafi tylko do tych ludzi, którzy mieszkają w budynkach, których zarządcy mają podpisaną umowę na dostawy ciepła z Kogeneracją. Wielkość darowizny wynosi 50 tys. zł.
Program jest skierowany do mieszkańców spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, które mają podpisane z wrocławską spółką ciepłowniczą umowy. Wsparcie ma pozwolić na pokrycie części opłat za ogrzewanie mieszkańcom, którzy są w trudnej sytuacji materialnej i nie będą w stanie uregulować rachunków za ciepło. O podziale środków decydować będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który wskaże rodziny najbardziej potrzebujące pomocy. Program obejmie również rodzinne domy dziecka we Wrocławiu. - To już kolejny rok naszej współpracy z KOGENERACJĄ. Dzięki współpracy spółki z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej dodatkowe wsparcie mają szansę otrzymać najbardziej potrzebujący oraz rodzinne domy dziecka. W tym i poprzednim roku jest to 80 tysięcy złotych – wyjaśniał Jacek Sutryk, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych wrocławskiego magistratu.
Podobne inicjatywy samorządy i spółki ciepłownicze podjęły między innymi w Krakowi i Trójmieście. W tych miastach pomoc jest jednak udzielana na innych zasadach. W Trójmieście w ramach programu „Podaj dalej ciepło" władze Gdańska, Gdyni i Rumii wskazują organizacje, na które następnie mogą głosować internauci. Wynik głosowania decyduje o tym jak duże wsparcie dostanie dana organizacja. W Krakowie natomiast organizowana jest akcja „Podzielmy się ciepłem" w ramach, której zainteresowani sami występują o pomoc. W tym przypadku władze miasta wskazują listę organizacji pozarządowych, które zgodnie z przyjętymi kryteriami mogą otrzymać dofinansowanie na pokrycie rachunków za ciepło sieciowe i/lub ciepłą wodę użytkową wytworzoną przez EDF Kraków. Wsparcie mogą uzyskać organizacje pozarządowe pomagające osobom potrzebującym pod warunkiem, że mają dostęp do miejskiej sieci cieplnej, nie zalegają z rachunkami za energię cieplną oraz ich roczna kwota faktur za ciepło nie przekracza 50 tys. zł.
(Bar)
Kategoria wiadomości:
Inne
- Źródło:
- kogeneracja.com.pl

Komentarze (1)
Czytaj także
-
Przesłanki rozwoju energetyki źródeł odnawialnych na tle absorpcyjnych pomp...
W artykule przedstawiono analizę rozwoju energetyki w oparciu o obowiązujące akty prawne. W rozwój ten wpisują się agregaty absorpcyjne....
-
Szukasz magazynu do wynajęcia?
Jakie są walory skorzystania z magazynu do wynajęcia? Wynajem magazynu - o czym pamiętać wynajmując powierzchnię magazynową? Jakie...
-
-
karolina
Szkoda ,że my nie mieszkamy na terenie Wrocławia.nam by się troszkę przydało.