Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2011-03-24   |  Ostatnia aktualizacja: 2011-03-24

Wpływ awarii w elektrowni Fukushima na światowy rynek energetyki jądrowej – Web konferencja Frost & Sullivan

Światowy rynek energetyki jądrowej jest wart 370 mld USD i zaspokaja ok. 14% globalnego zapotrzebowania na energię. Aby sprostać temu zadaniu wykorzystuje się jeden z najbardziej niebezpiecznych istniejących na ziemi pierwiastków. Następstwa trzęsienia ziemi w Japonii pokazały, jakie zagrożenia wiążą się z wykorzystywaniem tego rodzaju energii. Czy awaria elektrowni Fukushima spowolni rozwój rynku energetyki jądrowej? Czy kraje europejskie wstrzymają swoje projekty dotyczące wykorzystania energii z atomu?

Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci Frost & Sullivan podczas web konferencji (w języku angielskim) organizowanej we wtorek, 29 marca 2011 o godz. 17.00. Konsultanci Jonathan Robinson i Enguerran Ripert będą dyskutować na temat obecnej sytuacji i przyszłości, jaka czeka sektor w świetle ostatnich wydarzeń. Udział w web konferencji jest bezpłatny.

Katastrofa elektrowni w Japonii jest największą awarią w ciągu ostatnich 25 lat, a niektórzy eksperci twierdzą, że może się stać kolejnym Czarnobylem. W czasach trudnego wychodzenia z kryzysu gospodarczego, rządzący z uwagą śledzą reakcje opinii publicznej na ten temat, nie tylko ze względu na konieczność przeprowadzania dalszych, często bolesnych reform, ale także z obawy o ewentualną utratę głosów w następnych wyborach.

Według Jonathana Robinsona, "realizacja nowych projektów elektrowni nuklearnych napotyka na szereg wyzwań, takich jak pozyskanie kapitału do sfinansowania inwestycji, możliwość opóźnień i przekroczenia kosztów, a także, co istotne, spadek zapotrzebowania na energię elektryczną, spowodowany spowolnieniem gospodarczym. Sytuacja po awarii w elektrowni Fukushima stała się jednak jeszcze bardziej złożona. Mimo to wiele krajów europejskich podtrzymuje swoje decyzje dotyczące rozwoju rynku energetyki jądrowej i zamierza realizować zaplanowane inwestycje”.

Enguerran Ripert dodaje: „Obecnie wiele projektów i decyzji rządowych jest celowo opóźnianych w czasie, zaś dodatkowe kwestie dotyczące bezpieczeństwa, szczególnie ważne w świetle ostatnich wydarzeń, mogą znacząco zwiększyć początkowy kosztorys.”

Podczas web konferencji Frost & Sullivan zaprezentowany zostanie stan bieżących projektów w Europie, prawdopodobne zmiany w perspektywie krótko- i średnioterminowej oraz ogólny wpływ ostatnich wydarzeń w Japonii na rozwój europejskiego przemysłu jądrowego.

Aby wziąć udział w bezpłatnym briefingu (w języku angielskim), prosimy o przesłanie zapytania do Joanny Lewandowskiej, Corporate Communications, na adres joanna.lewandowska@frost.com. Prosimy o podanie imienia, nazwiska oraz danych kontaktowych.

(xt)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
Frost & Sullivan

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe