Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-05-31   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-05-31
Wilczak: PGNiG Termika odpowiada za 1% smogu w Warszawie
Mat. pras.
Mat. pras.

Wiceprezes zarządu PGNiG Termika Tomasz Wilczak podkreślił na konferencji Gazterm 2018 poświęcona m.in. systemom gazowym i ogrzewania miejskiego, że jego firma jest odpowiedzialna tylko za 1% smogu w stolicy Polski. Organizatorami konferencji byli Studio4U razem z Dolnośląskim Instytutem Studiów Energetycznych.

„Najwyższy czas - mówił Wilczak - stworzyć efektywne przepisy, które ograniczą niską emisję, a dopiero później, jako elementy uzupełniające, należy opracować system wsparcia usprawniający proces przejścia na nowoczesne formy ogrzewania i wytwarzania energii."

Jak wyliczył Wilczak Termika pomimo rocznego spalania 2,5 miliona ton węgla odpowiada za jedynie 1% smogu, z jakim mamy do czynienia w Warszawie. To zasług wdrożenia dyrektyw LCP oraz IED, a także inwestycji setek milionów złotych w wysokiej klasy instalację.

Spora część mieszkańców stolicy podłączona jest do miejskiego ciepła. To rozwiązanie ma wiele zalet, ponieważ pozwala na czystsze generowanie ciepła. „Tam gdzie zamieniamy rozproszone ciepło na sieć ciepłowniczą - zakończył wiceprezes PGNiG - jest miejsce zarówno dla węgla spalanego w sposób racjonalny i profesjonalny, jak i dla gazu."

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
swiatoze.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :