Powrót do listy komunikatów Dodano: 2021-02-23  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-02-24
Wentylacja przemysłowa Oxycom – odpowiedź na dzisiejsze potrzeby
g.jpg
g.jpg

Odpowiednia kalibracja systemów wentylacyjnych jest kluczowym elementem dla zapewnienia właściwego przepływu powietrza w pomieszczeniach przemysłowych. MRPiPS oraz przepisy BHP ściśle określają normy wentylacji, a ich złamanie skutkować może nałożeniem wysokich kar finansowych na zarządców budynków przemysłowych. Co więcej, działanie takie może przyczynić się do rozwoju chorób u pracowników. Lektura niniejszego artykułu pozwoli Ci dowiedzieć się, w jaki sposób zapewnić odpowiedni przepływ powietrza w pomieszczeniach przemysłowych, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii.

Obowiązujące normy i krotność powietrza dla wentylacji w przemyśle

Szczegółowe wytyczne w zakresie odpowiedniej konfiguracji systemów wentylacyjnych każdorazowo należy dostosować do typu wykonywanej na obiekcie pracy. W pomieszczeniach spawalniczych, czy tych, gdzie wykorzystywane są toksyczne substancje chemiczne, wymagają znacznie intensywniejszej wymiany powietrza. Wysokie stężenie różnorodnych zanieczyszczeń, a także prace, którym towarzyszy znaczący wzrost temperatury zobowiązują nas, zarządców do wprowadzenia rozwiązań, gwarantujących swobodną wymianę powietrza, przez cały czas.
Krotność wymiany powietrza oznacza wydajność pracy zastosowanego systemu wentylacyjnego. Wskazuje, w jakim czasie następuje całkowita wymiana powietrza w pomieszczeniu. W obiektach przemysłowych, w których nie występują czynniki szkodliwe, mogące wpłynąć na obniżenie jakości powietrza, całkowita wymiana powietrza na nowe powinna nastąpić raz na godzinę. Jednak w obiektach, w których mamy do czynienia z niebezpiecznymi substancjami, jak m.in. w przypadku obróbki cieplnej metali z zastosowaniem pochodnych cyjanku, krotność powietrza musiałaby zwiększyć się dziesięciokrotnie.

Wybierz sprawdzone technologie

Wentylacja przemysłowa – zwłaszcza w obiektach, w których występuje zwiększone ryzyko – nie pozostawia miejsca na eksperymenty. Tworząc środowisko pracy, należy postawić na sprawdzone rozwiązania. Komponenty o niskiej jakości, wraz z upływem lat, mogą prowadzić do obniżenia efektywności systemów wentylacyjnych bądź wystąpienia nieprzewidzianych przerw w jego działaniu. Wybierając systemy wentylacyjne dla obiektów przemysłowych, należy postawić na aparaturę wykorzystującą najnowsze technologie, która zapewni skuteczność działania w każdych, nawet trudnych warunkach.

Oxycom IntrCool 4Seasons - wentylacja przemysłowa

Aby mieć gwarancję prawidłowego przepływu powietrza w pomieszczeniu przemysłowym, należy wybierać wentylację dedykowaną do tego typu obiektów. Doskonałą propozycją będzie Oxycom IntrCool 4Seasons: https://www.oxy-com.pl/urzadzenie-wentylacja-hal-4s/. Co sprawia, że model ten jest wart szczególnego rozważenia?

1. Oprócz skutecznej wentylacji system gwarantuje kontrolę nad temperaturą panującą w pomieszczeniu. Bez względu na temperaturę za oknem, system utrzymuje stałą temperaturę strumienia powietrza.
2. Dzięki zastosowaniu inteligentnego systemu komunikacji ze stacjami pogodowymi urządzenie dostosowuje tryb pracy do obecnie panujących warunków atmosferycznych.
3. Wysoka wydajność urządzenia gwarantuje oszczędności nawet na poziomie 90% na kosztach eksploatacji, w zestawieniu z tradycyjnymi systemami wentylacji.
4. System umożliwia stałą kontrolę nad poziomem wilgotności powietrza, zapewniając jej najbardziej optymalny poziom.
5. Równomierne działanie wentylacji na przestrzeni całej hali sprawia, że w pomieszczeniu nie występuje zjawisko nadmiernie wychłodzonych bądź ogrzanych stref.

Na poniższym filmie przedstawiamy zasady działania systemu Oxycom IntrCool 4Seasons:
https://youtu.be/CD_6E7X9Fbs 

Oszczędne rozwiązania

Wybierając odpowiedni system wentylacyjny, zyskasz nie tylko czyste powietrze, ale dodatkową oszczędność środków. Co więcej, możesz zyskać urządzenie, które dodatkowo pełni funkcje klimatyzatora oraz pochłaniacza wilgoci, które zwykle również są wymagane w obiektach przemysłowych. Konieczność zastosowania odrębnych urządzeń generowałaby dodatkowe, zbędne koszty związane z kupnem, montażem oraz późniejszą eksploatacją urządzeń. Podsumowując, wybierając najwyższej jakości systemy wentylacyjne, zapewniasz sobie dodatkowe oszczędności, które będą zauważalne niemal natychmiast.

Jakie korzyści daje zastosowanie odpowiedniej wentylacji w obiektach przemysłowych?

Zastosowanie ekologicznego systemu odzyskiwania ciepła takiego jak Oxycom, w odróżnieniu od tradycyjnych systemów rekuperacji, pozwala zachować odpowiednią temperaturę hali przemysłowej, bez konieczności dodatkowego podgrzewania powietrza, tym samym istotnie obniżając koszty eksploatacji. Ponadto, dzięki możliwości wykorzystania specjalistycznych modułów takich jak tryb swobodnego chłodzenia, można utworzyć w hali przemysłowej wymagany mikroklimat, również w upalne dni. Nowoczesny system wentylacyjny wykorzystuje w tym celu wyłącznie niezmodyfikowane termicznie powietrze z zewnątrz.

Bogactwo cech i funkcjonalności systemu wentylacyjnego wykorzystującego najnowocześniejsze technologie sprawia, że jego instalacja w efekcie może się okazać optymalnym rozwiązaniem ekonomicznym. Decydując się na wybór systemu wentylacyjnego, warto wybrać urządzenie, które umożliwi stabilne i efektywne działanie, dodatkowo wspierane rozbudowanymi funkcjonalnościami.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Linkhouse
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także