Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-12-26   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-12-26
W Poznaniu ruszyła kolejna edycja akcji "Trzymaj ciepło"
Badania kamerą termowizyjną są bezkosztowe dla miasta i jego mieszkańców
Badania kamerą termowizyjną są bezkosztowe dla miasta i jego mieszkańców

Ruszyły zapisy do tegorocznej, dziewiątej już edycji akcji "Trzymaj ciepło", w ramach której właściciele ponad 500 domów będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań kamerą termowizyjną. W sumie w Poznaniu przebadano w ten sposób już prawie 4000 budynków. Celem akcji " Trzymaj ciepło" jest zwrócenie uwagi na fakt, że straty ciepła w budynkach obciążają budżety mieszkańców i powodują niepotrzebną emisję zanieczyszczeń do środowiska.

Po przeprowadzonych badaniach każdy z właścicieli nieruchomości otrzyma w terminie 14 dni obszerny raport, który będzie zawierał termogram budynku z opisem ewentualnych nieprawidłowości w tzw. warstwie cieplnej budynku. Dzięki termogramom możliwe jest zaplanowanie działań zmniejszających zużycie energii: termomodernizację budynku, wymianę okien lub inne działania.

"Każde ciepło - mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania - które emituje budynek na zewnątrz, powoduje zwiększanie ilości paliwa, którym ogrzewamy dane miejsce. Najgorsza sytuacja jest w budynkach, w których ogrzewanie jest na paliwo stałe. Zwiększona emisja ciepła na zewnątrz powoduje także zwiększoną emisję zanieczyszczeń do atmosfery, pyłów PM10 i innych, które są szkodliwe dla zdrowia."

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
portalsamorzadowy.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :