Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-05-13   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-05-13
W podwrocławskich Siechnicach powstanie nowa elektrociepłownia
Pexels, CC0
Pexels, CC0

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja planuje inwestycję w Siechnicach. Do 2022 roku ma tam powstać zasilana gazem elektrociepłownia, która zastąpi elektrociepłownię węglową Czechnica.

Moc nowej elektrociepłowni do roku 2030 ma osiągnąć 320 megawatów termicznych (MWt). Nowa Czechnica będzie zasilana przede wszystkim gazem. Siłownia powstanie na terenie byłej huty w Siechnicach. Kogeneracja nie podaje na razie kosztów tej inwestycji.

"Grupa PGE, której jesteśmy częścią - mówi prezes zarządu PGE Energia Ciepła Wojciech Dąbrowski - jest liderem rynku ciepła w Polsce. Chcemy być także liderem zmian środowiskowych w całym sektorze. Budowa Nowej Czechnicy to ważny element tej zmiany oraz wsparcie dla samorządu w walce o czyste powietrze we Wrocławiu i jego aglomeracji."

"Nowa Czechnica - dodaje prezes Kogeneracji Piotr Frąszczak - będzie nowoczesnym, przyjaznym środowisku źródłem ciepła, które zostanie zbudowane w oparciu o najnowsze technologie."

Obecna elektrociepłownia Czechnica to siłownia węglowa. Dysponuje ona mocą 247 MWt. Elektrociepłownia zaopatruje w ciepło południowo-wschodnią część Wrocławia oraz ogrzewa, poprzez sieć lokalną, odbiorców w Siechnicach i Świętej Katarzynie. Siłownia będzie działać do 2022 r.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
onet.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :