
Tauron Polska i Elektrociepłownia Elcho należąca do Cez Polska podpisały porozumienie o współpracy na Śląsku. Ma ona pozwolić mieszkańcom uzyskać dofinansowanie na budowę instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej z wykorzystaniem ciepła sieciowego.
Tauron Polska i należąca do CEZ Polska Elektrociepłownia „Elcho" zawarły umowę o współpracy. Ma ona dotyczyć zachęcania mieszkańców Śląska do budowania instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej z wykorzystaniem ciepła sieciowego. Mieszkańcy Śląska w przypadku zwiększenia mocy cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania, przygotowania ciepłej wody użytkowej, wentylacji, klimatyzacji lub celów technologicznych będą mogli liczyć na dofinansowanie. - Za przyłączenie się do sieci ciepłowniczej i zamówienie mocy cieplnej w istniejących budynkach na potrzeby c.o i c.w.u. odbiorca otrzyma 100,-PLN za 1 kWt mocy zamówionej. Za rozszerzenie zamówienia w budynkach korzystających już z ciepła sieciowego na potrzeby c.o. zobowiązując się do zamówienia dodatkowej mocy cieplnej na potrzeby c.w.u., odbiorca otrzyma 250,-PLN za każdy dodatkowy 1 kWt mocy zamówionej. Jednocześnie dystrybutor zrealizuje na własny koszt budowę nowego lub przystosowanie istniejącego węzła, zapewniając tym samym całoroczny dostęp do ciepłej wody sieciowej – wyjaśnia CEZ. - Cieszymy się, że realizując nasze działania biznesowe możemy wspólnie z Tauron Ciepło znacznie przyczynić się do likwidacji niskiej emisji i w konsekwencji do stałego zwiększania komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców tego regionu – komentowała Bohdana Horáčková, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny CEZ Polska.
Zawarta między Tauronem i „Elcho" umowa jest kontynuacją dotychczasowej współpracy Tauronu i CEZ. Dodatkowo od stycznia 2014 r. Elektrociepłownia Chorzów Elcho w ramach umowy ma dostarczać przez 10 lat dodatkowych 170 WMt nowych mocy cieplnych dla Tauron Ciepło. Elektrociepłowni "ELCHO" dysponuje obecnie mocą elektryczną rzędu 208 MW (netto) i cieplną na poziomie 500. Energia jest wytwarzana w 2 blokach składających się z cyrkulacyjnego kotła fluidalnego (CFB) i parowego turbozespołu kondensacyjno-upustowego.
(Bar)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- cezpolska.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Pompy obiegowe – charakterystyka i zalety
Pompy cyrkulacyjne, znane również jako pompy obiegowe stosowane są głównie do ogrzewania budynków wyposażonych w system centralnego ogrzewania....
-
Uprawnienia SEP bez tajemnic: jak przygotować się do egzaminu i zdać za...
Uprawnienia SEP są bardzo cenne, otwierając drzwi do kariery w wielu branżach, tj. elektrycznej, grzewczej i gazowej. Dysponując takim...
-
-
-
-