Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-07-06   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-07-06
Stolica nadal będzie kupować ciepło od PGNiG i Veolii
Pexels, CC0
Pexels, CC0

6 lipca PGNiG TERMIKA SA i Veolia Energia Warszawa S.A. podpisały Wieloletnią Umowę Sprzedaży Ciepła, która zapewnia zaopatrzenie stolicy w ciepło systemowe przez kolejnych 10 lat.

Umowa reguluje całość spraw związanych ze sprzedażą i zapewnieniem mocy cieplnej oraz dostawą ciepła do sieci dystrybucyjnej w Warszawie. Dotyczy dostaw ciepła w wodzie sieciowej (z Elektrociepłowni Siekierki, Elektrociepłowni Żerań, Ciepłowni Kawęczyn i Ciepłowni Wola) oraz w parze technologicznej (z Elektrociepłowni Żerań).

Porozumienie zostało podpisane na okres do końca sierpnia 2028 roku z możliwością przedłużenia na kolejnych 12 miesięcy. Sprzedawane w jego ramach ciepło systemowe – czyli ogrzewanie i ciepła woda dostarczane do budynków siecią dystrybucyjną – stanowi blisko 80% ciepła zużywanego w stolicy.

"Zagwarantowanie mieszkańcom Warszawy bezpiecznych dostaw ciepła - mówi Jarosław Głowacki, prezes zarządu PGNiG TERMIKA SA - jest jednym ze strategicznych celów naszej Spółki. Umowa obejmuje całą dekadę i ma nie tylko wymiar ekonomiczny, ale również istotny walor proekologiczny. Zapewnia wieloletnie dostawy ciepła systemowego, które jest alternatywą dla przestarzałych kotłów i pieców domowych a tym samym narzędziem w walce o czystsze powietrze w stolicy."

"Codzienne pracujemy z mieszkańcami Warszawy - dodaje Jacky Lacombe, prezes zarządu Veolia Energia Warszawa SA - naszymi Klientami, zapewniając im komfort cieplny i usługi efektywności energetycznej. To właśnie dla nich Veolia sukcesywnie rozwija i unowocześnia infrastrukturę ciepłowniczą, modernizując istniejącą blisko 70 lat sieć i rozwijając ją do nowych obszarów miasta. Podpisanie umowy wieloletniej potwierdza zaangażowanie Veolii w rozwój miasta i odpowiedzialność za stabilne dostawy."

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
termika.pgnig.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :