Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-12-27   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-12-27
Specjalna taryfa za ogrzewanie elektryczne będzie jednak mniej korzystna
19 grudnia Mateusz Morawiecki dziękował za ten projekt ministrowi energii
19 grudnia Mateusz Morawiecki dziękował za ten projekt ministrowi energii

Od stycznia wchodzi w życie tzw. "taryfa nocna" na energię elektryczną, która ma zachęcić do używania ogrzewania elektrycznego. Tydzień temu premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że nowa taryfa może obniżyć rachunki za ogrzewanie o 20 do 25%. Tuż przed Świętami Ministerstwo Energii zmodyfikowało jednak projekt rozporządzenia w tej sprawie.

Według najnowszej wersji zaproponowano taryfę z niższymi cenami i stawkami opłat dystrybucyjnych dla energii dostarczanej w godzinach 22:00 - 6:00, ale tylko odnośnie energii elektrycznej powyżej zużycia w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Opłaty za usługę dystrybucji naliczane od energii elektrycznej zużywanej przez odbiorcę w pozostałym zakresie, będą kalkulowane na takich zasadach, jak dla odbiorcy energii korzystającego z jednostrefowego systemu rozliczeń za energię.

W poprzedniej wersji ministerstwo zaproponowało jednak znacznie korzystniejszą taryfę z niższymi cenami i stawkami opłat dystrybucyjnych dla energii dostarczanej w godzinach 23:00 - 7:00 i bez warunku wolumenu zużycia energii.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
tvn24bis.pl

Komentarze (3)

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :