
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie zakończyło dziś przyjmowanie ofert w sprawie dostarczanie paliwa alternatywnego dla planowanej Elektrociepłowni Olsztyn. Jak oficjalnie poinformowała spółka, wpłynęły oferty od 16 podmiotów.
Władze Olsztyna jakiś czas temu zdecydowały, że miejska elektrociepłownia wymaga gruntownej modernizacji. Nowa jednostka, którą miasto sfinansuje wspólnie z prywatnym inwestorem, będzie opalana m.in. paliwem alternatywnym powstałym z przerobu odpadów komunalnych.
Choć nie wyłoniono jak dotąd prywatnego partnera, miasto ogłosiło postępowanie na dostawy paliwa alternatywnego do planowanej elektrociepłowni. Zgłosiło się 16 potencjalnych dostawców, których wnioski będą teraz ocenianie pod względem wymagań zawartych w ogłoszeniu.
"W drugim etapie - mówi Agnieszka Prokopczuk z działu marketingu MPEC Olsztyn - będą prowadzone negocjacje z wyłonionymi wykonawcami w zakresie technicznych i finansowych warunków dostaw. Zostaną też przygotowane szczególne warunki realizacji zamówienia oraz powstanie projekt umowy."
Jak poinformowała Prokopczuk, nowa elektrociepłownia będzie zużywać od 85 do 100 tys. ton paliwa alternatywnego rocznie. Spółka chce podpisać z przyszłym dostawcą kontrakt na 5 lat. Pierwsza dostawa miała by nastąpić w połowie 2019 roku, kiedy to obiekt ma zostać uruchomiony.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- portalsamorzadowy.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Schneider Electric przedstawia technologiczne trendy na 2022 r.
Rozwój gospodarki opartej na danych i wzrost znaczenia chmury obliczeniowej, a więc i roli centrów danych, na nowo kształtuje krajobraz...
-
Uprawnienia SEP bez tajemnic: jak przygotować się do egzaminu i zdać za...
Uprawnienia SEP są bardzo cenne, otwierając drzwi do kariery w wielu branżach, tj. elektrycznej, grzewczej i gazowej. Dysponując takim...
-
-
-
-
-